Letošní ročník Mogul Rallye Šumava Klatovy (MRŠK) figuruje v kalendáři Mediasport MMČR 2011 s datem 7. – 9. dubna.

Ředitel MRŠK Jiří Valenta na posledním zasedání organizačního výboru informoval o stavu příprav druhého závodu českého šampionátu. Ředitelství má k dispozici cca 80% povolovacích rozhodnutí k jednotlivým rychlostním zkouškám. Mezi nimi bohužel chybí povolení z OÚ Strážov. Přes řadu jednání, nepovolilo vedení obce Strážov trasy RZ na svém území, a tak MRŠK přijde o jednu z velmi zajímavých zkoušek. Ovšem problémů s povoleními je mnohem a mnohem víc.

Jiří Valenta: „V řadě obcí se po posledních komunálních volbách vyměnila jejich zastupitelstva, a tak hrozí, že nově zvolená vedení obcí budou možná dělat problémy. Také letošní zima nadělala (a ještě asi zřejmě nadělá) na vozovkách tolik škod, že obce budou bedlivě zvažovat, zda si cestu nechají ještě víc rozbít od soutěžních vozů.“

Mogul Rallye Šumava Klatovy se pojede v zaběhnutém formátu – pátek Klatovsko, sobota Vimpersko. Servisy budou na tradičních místech, v pátek v Janovicích a v sobotu ve Vimperku. V Janovicích bude ve firmě ARBO probíhat technická přejímka a v blízkosti letos povinný shakedown. Za hlavním startovním polem pojedou vozy kategorie Legendy.

Vedoucí tratě Josef Rubáš: „Z páteční části soutěže uvažujeme o okruhu a o korábské rychlostce, která by měla startovat v Bukové a jejíž trať bude v úvodu částečně změněná. V jednání jsou erzety Spůle – Libkov, Hadrava – Pocinovice a Lhůta – Chlístov. Sobotní etapa má namířeno na testy Podzuklín – Kváskovice, Soběšice – Škůdra, Malenice – Lštění a Lažiště – Trpín.“

Ale jak už bylo napsáno, před organizátory je stále ještě řada jednání…

Jubilejní XX. ročník Historic Vltava Rallye se při MRŠK konat nebude. Vltava se pojede jako samostatná soutěž v podzimní termínu (6. – 8. října 2011). Kromě domácího mistrovství, bude HVR součástí mistrovství Evropy v rally a nově také Evropské Trophy, tedy mistrovství Evropy v rally pravidelnosti. Oddělení těchto dvou rally by mělo vyřešit problémy s časovým harmonogramem, který byl díky kombinaci těchto závodů zdlouhavý.

Sdílet

O autorovi

Komentáře