Už jste někdy viděli Bentley z roku 1935, jak se řítí divokým řízeným smykem zasněženou silnici? Do České republiky po roce opět zavítala tradiční soutěž historických vozů Winter Trial Rally.

Soutěžní veteráni dvakrát v Česku
(FOTO + VIDEO)

Včera večer sledovaly desítky nadšenců průjezd atraktivních veteránů po trati Ecce Homo. Soutěž odstartovala v neděli 23. ledna z německého Wolfsburgu a po průjezdu Polskem následovala první návštěva u nás. V úterý večer se historické skvosty objevily ve Šternberku, kde absolvovaly trať slavného závodu do vrchu. Noční přestávka v Brně nasměrovala startovní pole do Rakouska, kde zakotví v Kremsu. Ve čtvrtek se pestrá vysokokarátová karavana vrací zpět na českou půdu. Projedou se po trati Rally Český Krumlov a svoji jízdu zakončí v pátek odpoledne v noblesním hotelu Pupp v Karlových Varech. Díky tomu mohou soutěž shlédnout i diváci na opačném konci republiky.

Atraktivní startovní pole je rozděleno do dvou skupin. Klubová kategorie absolvuje jízdu pravidelnosti, vozy kategorie Trial projíždí rychlostní zkoušky na čas. Většinou se jedná o sportovní vozy ze šedesátých a sedmdesátých let s holandskými jezdci za volanty. Největší zastoupení mají klasické vozy Porsche 911, různé Alfy Romeo a Volva 122 Amazon. Nechybí ani mohutný Mecedes 300 SE, dva vysokoobjemové Fordy Mustang nebo skvostný Jaguar Mk II. Jednou z největších lahůdek je ovšem prestižní Aston Martin DB 6 v typické britské zelené barvě.

Hlavní postavou probíhající soutěže je jednoznačně osmašedesátiletý Holanďan Gijs van Lennep. Bývalý tovární okruhový pilot značky Porsche vyhrál dvakrát čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a počátkem sedmdesátých let závodil i v monopostu Formule 1 (FOTO).

Hlavní postavou probíhající soutěže je jednoznačně osmašedesátiletý Holanďan Gijs van Lennep. Bývalý tovární okruhový pilot značky Porsche vyhrál dvakrát čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans a počátkem sedmdesátých let závodil i v monopostu Formule 1. Také pří Winter Trial Rally startuje s vozem německé značky. Jedná se o Porsche 356 SC z roku 1964. Na trati poutá velkou pozornost i ambiciozní Angličanka Jayne Wignallová s černou Alfou Giulietta Berlina TI Největšími hrdiny náročné zimní soutěže jsou pak dvě posádky s otevřenými sportovními vozy Bentley ze třicátých let, které si v mrazu a hustém sněžení opravdu užijí své.

Sdílet

O autorovi

Komentáře