Značka Volkswagen má v Rakousku tradičně silné zázemí. Ačkoliv se po nešťastném úrazu Andrease Waldherra zdálo, že dny týmu VW Motorsport Austria jsou sečteny, představí se na Jänner Rallye v novém atraktivním složení. S repasovaným VW Polo S2000 nastoupí bývalý rakouský mistr Kris Rosenberger, s modelem VW Scirocco TDI odstartuje úřadující šampion dvoukolek Hannes Danzinger.

Rosenbergerovo VW Polo S2000

Mezi 12 přihlášenými speciály pěti značek kategorie Super 2000 figuruje s číslem 19 i pestrobarevné polo. Jedná se o poněkud exotický vůz pocházející až z Jižní Afriky. Jeho rodokmen sahá do roku 2005, kdy byla postavena první verze se starým pětiventilovým motorem. O rok později byl vůz překonstruován na bázi modelu páté generace pola a pod kapotou se objevil moderní šestnáctiventilový agregát s výkonem 282 koní. V Evropě adoptovaly první speciál S2000 koncernu VW dvě stáje. Za belgický tým RGRS startoval na Barum rally 2008 Bernd Casier, ale havaroval. Rakouský tým se soustředil především na domácí šampionát. Waldherrovi se podařilo vyhrát 2 soutěže a v roce 2010 byl největším soupeřem Baumschlagera v boji o titul.

vw austria

Loni chtěl na Barumce s Polem S2000 startovat Maďar Vizin, ale po problémech s novými technickými předpisy zůstal vůz bezmocně stát v servisní zóně. Tým VW Motorsport Austria, který působí na rakouských soutěžních tratích už čtvrtstoletí, vůz kompletně přestavěl a nabídl populárnímu Krisovi Rosenbergerovi. Syn majitele stejnojmenné sítě restaurací startoval v polem už v roce 2008. V posledních letech závodil především s historickým Porsche 911 RS. Na loňské Lednové rally obsadil s produkční Imprerou Sti N16 páté místo. Dvaačtyřicetiletý jezdec se narodil v Kanadě, má 2 děti a vedle rallysportu jsou jeho největším koníčkem terénní motocykly. K největším úspěchům počítá rakouský titul z roku 1997 (Toyota Celica GT-Four). Za zmínku určitě stojí i jeho spolujezdkyně Tina Maria Monego, která usedá na „horké sedadlo“ už 11 let.

Danzingerovo VW Scirocco TDI

Staronovou týmovou zbraní je dieselový VW Scirocco TDI, se kterým získal předloni Daniel Wollinger titul mezi „nafťáky“. Jedná se o atraktivní sportovní vůz s osvědčeným dvoulitrovým vznětovým motorem TDI, který disponuje výkonem 208 koní. Na rozdíl od týmového kolegy má scirocco pohon pouze předních kol a klasickou šestistupňovou převodovku. Od březnové Rebenland Rallye by osmadvacetiletý Danzinger měl přesedlat na zbrusu nový vůz VW Polo R3T, aby se pokusil obhájit titul mezi vozy s jednou poháněnou nápravou.

„Těsně před vánoci se o mě málem pokoušel infarkt,“ svěřil se Danzinger. „Mechanici zjistili, že musíme vyměnit hlavní elektrický kabelový svazek. Problém se naštěstí podařilo rychle vyřešit. Doufám, že se na trati objeví led a sníh, aby vyrovnal chybějící výkon našeho vozu.“

Také Danzingerova spolujezdkyně se jmenuje Maria – Pia Maria Schirnhoferová.

Sdílet

O autorovi

Komentáře