Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota po delším váhání uspořádají čtvrté pokračovaní Mikuláš Rally Slušovice.

Ta v posledních letech pravidelně uzavírala v České republice sezonu automobilových soutěžích. Pojede se v sobotu 8. prosince s tradičním centrem ve Slušovicích. Při stavbě tratě se počítá s celkem pěti rychlostními zkouškami na dvou osvědčených úsecích, a to okruhu kolem dostihové dráhy a klasické erzety s názvem Podhoran. Jméno hlavního sponzora bude veřejnosti oznámeno v brzké době. Dalším významným partnerem soutěže se stala vsetínská společnost MIT METAL.

„Dlouho jsme se rozhodovali, zda letošní ročník uskutečníme. Mikuláš Rally nebyla v předchozích letech po finanční stránce soběstačná. V minulých letech nám pravidelně vznikl finanční schodek, který jsme nahrazovali ziskem z Rallysprintu Kopná. V letošním roce jsme investovali po Kopné značné finance do opravy silnic. Dále na rychlostní zkoušce Kameňák jsme dostali povolení, ale s podmínkou zaplacení ne zrovna malého obnosu za průjezdy jednotlivých posádek.

Bohužel po těchto výdajích nám nezbyly peníze na prosincovou rally. Nakonec nám vyšel vstříc promotér českých šampionátu společnost Mediasport, která vstoupila do jednání a podařilo se jí zajistit generálního partnera, který se objeví i v názvu soutěže,“ Josef Minařík, ředitel Mikulášské rally

Rychlostní zkoušky

Model rychlostních zkoušek vychází z loňského schématu. V itineráři najdeme opět atraktivní okruhovou rychlostní zkoušku kolem dostihové dráhy ve Slušovicích a dále klasický úsek Podhoran.

„Okruh kolem dostihovky byl pořadatelsky velmi dobře zabezpečen i z hlediska bezpečnposti, diváci stáli ukázněně v diváckých zónách. Letos změníme umístění letmého cíle, který bude ve výjezdu ve směru na obec Březová. Jedeme v zimním období, v případě nutnosti tento závěrečný úsek nasolíme, aby byl sjízdný. Co se týká úseku Podhoran, start bude v Držkové a zvažujeme, zda pojedeme variantu do Vlčkové nebo Kašavy,“ upřesnil Josef Minařík.

Slušovická Golden Stage

Do finálové rychlostní zkoušky, kterým bude potřetí okruh kolem dostihovky, postoupí třicet nejrychlejších posádek. Navíc se pojede o bonusové body, vítěz získá patnáct vteřin k dobru a ještě patnáctý nejrychlejší bere jednu vteřinu.

„Částečně jsme se inspirovali Nocí dlouhých ohňů na Rallye Monte Carlo nebo Golden Stage na Kypru. Pro větší atraktivitu soutěže odstartují posádky do této erzety od třicátého místa až k první příčce. Diváci tak zůstanou v napětí až do poslední chvíle. Navíc je potřebujeme z hlediska bezpečnosti udržet na svých místech až do samotného konce soutěže,“ pověděl šéf organizačního štábu.

Start Mikuláš Rally Slušovice

Dopoledne se uskuteční technické přejímky a seznamovací jízdy, v pravé poledne dstartuje samotný závod, . V těchto dnech se tvoří časový harmonogram a ladí další podrobnosti. Ředitelství soutěže nalezne azyl opět v osvědčených prostorech firmy Fagus v blízkosti dostihové dráhy. Už nyní pořadatelé avizují kvalitní startovní pole, ve kterém nebudou chybět vozy specifikace WRC nebo kategorie Super 2000. Propustnost tratě činí 60 posádek. Každopádně fanoušci rallysportu se mají druhou prosincovou sobotu ve Slušovicích při rozloučení se sezonou opravdu na co těšit!

Sdílet

O autorovi

Komentáře