Uplynulá sobota, kterou většina moravských fanoušků trávila u trati Valašské rally, byla ideální příležitostí ke klidnému testování.

Komorní atmosféry s minimálním zájmem veřejnosti využil k seznámení s novým vozem Rakušan Waldemar Benedict, který testoval nedaleko Vyškova.

Jméno Waldemar Benedict má u našich jižních sousedů dobrý zvuk. Vídeňský pilot, jehož profesí je podnikání v gastronomii, byl jedním z prvních pilotů, kteří se před lety posadili za volant atraktivního Fiatu Punto Kit Car, základu pozdější S-šestnáctky. Mezi dvoukolkami získal řadu solidních výsledků, největší úspěch však přišel až před dvěma lety se speciálem Super 2000. Druhé místo na Bosch Rallye 2009 bylo nečekaným a o to cennějším umístěním, které „Beno" se svou spolujezdkyní náležitě oslavil lázní v jezeře, nedaleko od cílové rampy. Stříbrná příčka z Bosch mohla mít už o pět měsíců později bronzového bratříčka na rally v Admontu. Razantně jedoucí posádka však svého peugeota v závěru neudržela na cestě.

Letos se Waldemar Benedict po čtyřech letech vrací za volant dvoukolky. Jeho soutěžním náčiním se stane Renault Clio R3, který mu na soutěže rakouského mistrovství bude připravovat český tým Schlager Rally Sport. Novinkou je i obsazení sedadla spolujezdkyně, na které usedne 22letá Christine Proch – rakouská rodačka s českými kořeny. Nově složená dvojice by se měla představit ve zbývajícím programu šampionátu od dubnového Lavanttalu až po říjnovou Waldviertel Rally. Vzhledem ke kvalitám vozidla a vzhledem k Benedictovým bohatým zkušenostem sahají možnosti dolnorakouské dvojice až ke stupňům vítězů v kategorii 2WD. Jejich největšími soupeři budou především loňský mistr Hermann Neubauer (po anabázi na Jänneru s Evo 9 se vrací do Swiftu S1600), pekelně rychlý Hannes Danzinger (Fiesta R2B) a navrátilec na soutěžní tratě Martin Zellhofer (další Swift).

Testování Benedicta a Prochové proběhlo na dvou úsecích, které v minulosti patřily do itineráře Admiral rally Vyškov. Úvodní pasáž RZ Pruská byla již v minulosti dějištěm řady zajímavých premiér – mj. prvních kilometrů Franze Wittmanna ve voze Super 2000 a loni prvním seznámením Jaromíra Tarabuse s Fiestou S2000. Benedict si po nastavení sedačky na tomto úseku vyzkoušel, jak auto funguje na kvalitním asfaltu. Následoval přesun na uskákanou partii Podivické RZ, kde se již „Beno" náležitě opřel do pneumatik a hbité Clio mu ihned sedlo do ruky.Jak si 46letý Vídeňák povede v silné konkurenci blížící se Lavanttal Rallye, to ukáže pátek 8. dubna, na který je start této soutěže naplánován.

Oficiální web Lavanttal Rallye: www2.bprallye.at

 

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře