Italské město Verona, proslavené tragickým příběhem Romea a Julie, bude hostit ve dnech 5.-7. května 2017 výstavu historických automobilů, dílů i doplňků od nejvýznamnějších evropských distributorů pod názvem „Verona Legend Cars 2017“. Na ploše tamějšího výstaviště bude k vidění více než 1000 exponátů z historie vonící benzínem.

La sfida dei campioni“

Minulý rok souběžně s výstavou probíhala akce „Amiki Miei 2016“ (video) – setkání Miki Biasiona s fanoušky. Na vyhrazené ploše se Biasion postupně představil za volanty Lancie 037 Rally, „béčkové“ Delty S4 i Integrale EVO I a II.

Letos posunuli pořadatelé laťku o pár levelů výše a připravili „Výzvu mistrů – La sfida dei campioni“.

Nebude chybě již dříve zmiňovaný Massimo „Miki“ Biasion, Markku Alén, „KKK“ – tedy Juha Kankkunen, Francois Delecour, Piero Liatti, Alex Fiorio, Luigi „Lucky“ Battistolli či zástupce současné gardy pilotů rally – Fabio Andolfi.

Francois Delecour

A na co se můžou davy italských fanoušků těšit? Soutěžní hvězdy se utkají o prvenství na paralelní trati o délce 1 km.

Bodnutí štírem

Hlavním sponzorem výstavy (a tedy i Výzvy mistrů) je světoznámý úpravce italských vozů Fiat a Lancia – ABARTH. Výběr zbraní je tedy více než jasný.

ABARTH logo

Osmdesátky“ a začátek let devadesátých budou zastupovat Lancia 037 Rally a ikonická Lancia Delta Integrale.

Zařazení Delty je zároveň připomenutím jejího premiérového vítězství na Rallye Monte-Carlo v roce 1987 s Biasionem za volantem. Od prvního triumfu uplynulo letos neuvěřitelných 30 let.

Současnost bude prezentována v podobě Fiatu Abarth 695 a Abarthu 124 R-GT.

Lancia Delta HF Integrale Evo II

V průběhu soboty a nedělního dopoledne bude probíhat jednotlivé rozjížďky v jednotlivých vozech, aby se pak po vydatném italském nedělním obědě rozhodlo v grande finale o veronském šampiónovi pro letošní rok.

Nechejme se překvapit, kdo z hvězdné ekipy stane na stupni nejvyšším. Zbraně budou mít ostře nabité a nikdo z nich nedá svou kůži lacino. Jedno je však jisté už nyní – italské jaro se ponese ve znamení vůně spáleného benzínu a hořících pryží Pirelli P7 Corsa!

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře