Ani závěrečný lehký déšť nic nezměnil na triumfu posádky Jan Kopecký – Petr Starý při jubilejním 30. ročníku Valašské rally 2011.

Závěr Valašské rally musel nadchnout každého fandu rally. Nervy drásající bitva o druhou příčku vyvrcholila v kulisách jedné z nejobtížnějších a nejkrásnějších RZ českého mistráku.

V poslední časové kontrole již bylo připraveno šampaňské pro Honzu Kopeckého. Zcela zaslouženě. S náskokem více než 30s opanoval jezdec Škoda Motorsport, navigovaný Petrem Starým, čelo absolutní klasifikace.

Valašská rally 2011

Jan Kopecký: „Chtěl bych poděkovat celému týmu za špičkovou přípravu vozu během testu na Valašku a poté i v celé soutěži, vše fungovalo naprosto perfektně. Vítězství je pro nás s Petrem nejlepší motivací do dalších soutěží v tomto roce. Osobně mám velmi dobrý pocit z designu vozu, jsem přesvědčen, že jsme jím náš start zde skvěle oživili.“

Michal Hrabánek, šéf továrního týmu Škoda Motorsport, úvodní soutěž domácího šampionátu komentuje: „V rámci Valašské rally jsme startovali jako jeden z hlavních favoritů na vítězství a toto očekávání jsme chtěli naplnit. Stejně nás těší i úspěch dalších, privátních Fabií. Radost nám udělalo příznivé přijetí retro-designu vozu ze strany fanoušků a médií. Motivuje nás to k tomu, abychom jej v rámci letošního 110. výročí motoristického sportu ve Škodě zopakovali na některé budoucí soutěži. V rámci domácího šampionátu nás nyní čeká pauza vyplněná naším hlavním programem pro letošní sezonu, kterým jsou starty v seriálu IRC. Doma se s největší pravděpodobností představíme až v červnu na Rally Hustopeče.“

To v táboře Romana Kresty a Pavla Valouška čekali netrpělivě na výsledný sčot. Neskutečná jedna desetina rozhodla souboj jezdců ze Zlínska. Desetina, která přinesla radost týmu Adel Mogul Racing. Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou rozhodně nemůžou být smutní. S novým vozem předvedli parádní představení. Pokud bude Pavlův Peugeot svádět stejné souboje s fabií Romana Kresty i v dalších dílech MMČR, máme se opravdu nač těšit.

Valašská rally 2011

Pavel Valoušek hodnotní svou premiéru s Peugeotem 207 S2000 v týmu Peugeot Delimax Total Team: „Poprvé v novém týmu, s novým autem a ještě k tomu v tak silné konkurenci. Sečteno, podtrženo – třetí místo bereme jako úspěch. Pozitivní je, že před našimi problémy s převodovkou na konci první etapy jsme drželi krok s Janem Kopeckým na tovární Škodě. Druhý den jsme sice už jeho tempo nezachytili, protože jsme ještě zkoušeli nová nastavení podvozku. Na ne zcela optimální nastavení tlumičů jsme nakonec doplatili i v boji s Romanem Krestou. České mistrovství má letos fantastickou úroveň, první čtyři posádky jedou na 100% Doufám, že příště budeme první. Auto i týmové zázemí na to máme.“

Valašská rally 2011

Uznání zaslouží také dvojice Václav Pech – Petr Uhel. Ubránit se přesile ve vražedném tempu jedoucích dvoutísicovek nešlo. I tak předvedl „Ášín“ výborný výkon, který vynesl oba zmiňované na čtvrtou příčku v celkovém pořadí.

30. Bonver Valašská rally – konečné pořadí:

1. Kopecký Jan / Starý Petr (Škoda Fabia S2000) 1:16:40.4
2. Kresta Roman / Gross Petr (Škoda Fabia S2000) + 32.2
3. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (Peugeot 207 S2000) + 32.3
4. Pech Václav / Uhel Petr (Mitsubishi Lancer Evo IX) + 1:34.8
5. Tlusťák Antonín / Škaloud Jan (Škoda Fabia S2000) + 3:43.4
6. Odložilík Roman / Tureček Martin (Škoda Fabia S2000) + 3:49.4
7. Bujáček Martin / Omelka Marek (Mitsubishi Lancer Evo IX) + 3:58.4
8. Arazim Václav / Gál Julius (Mitsubishi Lancer Evo IX) + 4:38.9
9. Peták Josef / Benešová Alena (Peugeot 207 S2000) + 5:14.7
10. Běhálek Dan / Černohorský Petr (Subaru Impreza STI) + 5:15.4

Sdílet

O autorovi

Komentáře