Organizační tým 39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, která se uskuteční 26. – 28. března 2021, eviduje více než sedmdesátku přihlášek. Nejnižší startovní čísla byla přidělena prioritním jezdcům FIA Janu Kopeckému a Nikolaji Grjazinovi, které bude „nahánět“ úřadující český šampión Václav Pech.


STARTOVNÍ LISTINA – Valašská rally 2021


24x R5 vs. 1x WRC

Taky by se úvodní odstavec mohl proměnit v příměr, 24 speciálů R5 proti jediného vozu WRC Václava Pecha. Výčet automobilů specifikace Rally2 v seznamu přihlášených zahrnuje hned pět značek. Kromě nejpočetněji zastoupených škodovek také vozy domácí stáje Hyundai Kowax Racing (4 vozy), dále modely VW Polo GTI, Ford Fiesta MkII a Citroën C3.

Z nasazení jezdců lze očekávat, že se může kopírovat průběh loňského srpnového klání valašskomeziříčské soutěže, kde si to o prvenství rozdali Václav Pech a Janem Kopeckým, o třetí příčku tvrdě bojovali Filip Mareš a Jan Černý. Nikolaj Grjazin nedávno ukázal svou rychlost na Arctic Rally Finland, kde obsadil třetí místo v hodnocení WRC2. Kromě Grjazina bude zpestřením účast Němce Alberta von Thurn und Taxis či Poláka Lukasze Kotarby. Nejvýše postavený speciál Hyundai i20 R5 osedlá hájovský Martin Vlček.


Valašští střelci a mladé pušky

Do souboje na špičce se jistě budou chtít zapojit i valašští jezdci v čele s Miroslavem Jakešem či Erikem Caisem.  Pozornost pak bude jistě upřena i na mladíky Adama Březíka, Dominika Stříteského a Jiřího Pohlídala.


Dvoukolky

Kvalitní startovní pole nabídnou i „dvoukolky“. Ty „povede“ úřadující mistr Jan Dohnal (Clio S1600), kterému se pokusí sekundovat René Dohnal (Peugeot 208 Rally4). V kontaktu s nimi jistě budou chtít být i jezdci s Fordy Fiesta Rally4 Petr Lukašík, Petr Zedník či účastník JWRC Ir William Creighton (start v rámci přípravy na dubnovou Rally Croatia). Nový vůz představí na Valašsku i David Štefan (Peugeot 208 Rally4).

Českou premiéru vozu Renault Clio Rally5 obstará Václav Stejskal jun.


Dva dny, deset erzet

Startovní pole čeká o víkendu deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích. Delší sobotní etapa je provázána s dvěma téměř dvacetikilometrovými testy Hukvaldy a Lešná. V neděli se bude pokračovat polokruhovou Juřinkou, památným úsekem Poličná – Jarcová a populární Bystřičkou.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci se soutěž pojede bez diváků. Respektujte prosím tento fakt, protože jen díky němu dostala soutěž výjimku MZ. Buďte prosím k nám i posádkám ohleduplní, jen tak pomůžete rallysportu v Česku!

Informačním kanálem 39. KOWAX Valašské rally ValMez 2021 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře