I přes komplikace, které přináší současná doba, se pořadatelům 39. KOWAX Valašské rally ValMez podařilo dohodnout výjimku z aktuálně platných opatření u Ministerstva zdravotnictví. Posádky tak na tratě v okolí Valašského Meziříčí vyrazí v termínu 26. – 28. března. Pořadatelé zároveň žádají diváky, aby zůstali doma a neohrozili průběh jednotlivých rychlostních zkoušek.


Město Valašské Meziříčí Valašku podpoří

Zázemí pořadatelskému týmu Valašské rally poskytne již tradičně valašskomeziříčská radnice.

„Jsem opravdu rád, že se týmu kolem Jaromíra Tomaštíka podařilo vyjednat u Ministerstva zdravotnictví výjimku a Valaška se letos pojede. Byla by obrovská škoda, kdybychom o tento motoristický podnik s mezinárodním renomé přišli kvůli koronaviru. O to víc je třeba, aby fanoušci dbali na platná opatření, zůstali doma a nehrozili tak průběh rally,“ myslí si starosta Robert Stržínek.

Bez diváků, ale s přímými přenosy z erzet

S ohledem na současnou epidemickou situaci a platná opatření museli pořadatelé zrušit většinu divácky atraktivních programů včetně oblíbeného cíle na náměstí ve Valašském Meziříčí.

„Mrzí nás to, avšak dojednat výjimky nejen u Ministerstva zdravotnictví ČR, ale zejména u FIA (Mezinárodní automobilová federace) v Paříži, nebylo vůbec jednoduché. Že se to nakonec podařilo, je pro nás obrovským závazkem. Valaška bude jakýmsi pilotním projektem, který by měl ukázat, že díky ukázněným divákům, kteří budou letos rychlostní zkoušky sledovat z pohodlí domova, je možné i v dnešní době podobné podniky pořádat,“ vysvětluje Jaromír Tomaštík, předseda organizačního výboru 39. KOWAX Valašské rally ValMez.

Apel na fanoušky – Zůstaňte doma!

V případě, že by diváci výzvu pořadatelů neuposlechli a kolem tratí jednotlivých RZ se i přesto shlukovali, hrozí, že bude daná zkouška zrušena.

„Dohlížet na to bude nejen náš pořadatelský tým, ale také zástupci FIA. Věříme, že diváci tato opatření pochopí a budou je respektovat. Intenzivně pro ně připravujeme online přenosy z jednotlivých RZ, díky nimž toho uvidí mnohem více než u trati samotné. O Valašku tak rozhodně nepřijdou,“ uklidňuje fanoušky Jaromír Tomaštík.

Startovka se plní, účastníci jen s PCR testy

Ani pro zúčastněné týmy přitom nebude letošní ročník Valašky úplně jednoduchý. Všichni musí například podstoupit PCR testy na přítomnost onemocnění COVID-19.

Přesto se zatím přihlásilo 70 posádek a nejedná se jistě o konečné číslo. Některé dvojice čekají na vyřízení licencí pro letošní rok a budou do seznamu doplněny v brzké době.

Aktuální informace naleznete na webové stránce soutěže www.valasskarally.cz

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře