Jubilejní 30. ročník Bonver Valašská rally ve Valašském Meziříčí se rychle blíží. Úvodní podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally se pojede ve dnech 25. – 26. března 2011. Celková délka valašky čítá 410 km tratě a obsahuje deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích v celkové délce 155 km.

Páteční první etapa měří celkem 140 km a obsahuje čtyři rychlostní zkoušky na dvou úsecích (57 km). Páteční etapa se odehraje v okolí Nového Jičína, odstartuje v 17.15 hodin. Večerní servis začíná ve 21.33 hodin, první vůz bude odevzdán do uzavřeného parkoviště ve 22.20 hodin. Druhé průjezdy rychlostními zkouškami se uskuteční již pod rouškou tmy.
Druhá etapa je na programu v sobotu 26. března a první vůz odjede z uzavřeného parkoviště v 9.15 hodin. V itineráří soutěži najdeme dalších 270 km tratě a šest rychlostních zkouškek na třech úsecích (98 km). Dopolední erzety se jedou na severozápad od centra soutěže a na samotný závěr je připraven v sobotním odpoledni dvakrát průjezd náročnou rychlostní zkouškou přes kopec Dušná v délce bezmála pětadvaceti kilometrů. Dá se předpokládat, že těchto obtížných padesát kilometrů na závěr rozhodne o celkovém vítězi letošního jubilejního ročníku. Vítězná posádka se objeví na náměstí ve Valašském Meziříčí v 17 hodin.
Přihlášku pro soutěžící už naleznete na oficiální webové stránce Valašské rally, uzávěrka pro zaslání přihlášek je stanovena na 14. března.

Sdílet

O autorovi

Komentáře