Jen pár týdnů dělí posádky a fanoušky od startu prvního podniku Mediasport MMČR v rally 2011. Tím bude jubilejní XXX. Bonver Valašská rally, která odstartuje v pátek 25. března 2011 v 17:15 hodin z valašskomeziříčského náměstí. Tento prostor se stane svědkem startu valašky již podesáté.

Jako už tradičně Valašskou rally organizátoři rozdělili do dvou etap. Přičemž druhá polovina úvodní etapy se opět pojede za tmy, což celé soutěži přidá na atraktivitě.

„Předpokládáme, že posádky absolvují celkem deset rychlostních testů. Jejich celková délka se bude pohybovat kolem sto šedesáti kilometrů. Celková délka trati jubilejní Valašky se pak lehce přehoupne přes čtyři sta kilometrů a zavede posádky na silnice a cesty Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje," uvedl ředitel soutěže Miroslav Hošák.

Ředitelství bude podobně jako v uplynulých devíti letech situováno do valašských Athén – Valašského Meziříčí, jehož obyvatelé a představitelé vytvářejí Valašské rally důstojné reprezentativní zázemí v objektu valašskomeziříčské radnice.

„Všem Valašskomeziříčanům, kteří nám fandí a pomáhají, patří naše upřímné poděkování," vyjádřil se Hošák.

Ve stejném objektu rozvine svůj pomyslný stan i tiskové středisko a dispečink rally. Vlastní soutěži bude předcházet formální a technická přejímka, která proběhne v areálu Autocentra Lukáš ve Valašském Meziříčí – Bynině a po několikaleté odmlce rovněž shakedown.
Organizátoři dělají všechno pro to, aby se třicetiletá Valašská rally stala výkladní skříní pomyslné kroniky jedné z nejtěžších a zároveň nejkrásnějších domácích soutěží.

Sdílet

O autorovi

Komentáře