Valašská rally zažije světovou premiéru vozu Škoda Fabia R2. Za volanty dvou vozů stáje Impromat Motorsport se objeví Jaromír Tarabus a Dušan Kouřil. Majitel týmu Vlastimil Brůzl se s námi podělil o informace k tomuto projektu.

„První návrh či koncept se objevil na stole v květnu 2008. V listopadu se rozhodlo o zahájení vývoje. První výkresy jsem dokonce maloval na silvestra 2008," vzpomíná Brůzl. „Konstrukce vozu započala v lednu 2009 a v srpnu před Barum rally byla poprvé nastartována a představena zástupcům Škody Auto. Škoda Auto požádala FIA o homologaci k 1. březnu 2011. Nyní nic nebrání premiéře vozu Škoda Fabia R2 při Valašské rally. Ta nám ukáže, jak se Fabii R2 podařilo připravit a jak je konkurenceschopná," doplnil.

Na úpravě motoru Fabie R2 se podílí Ing. Jaroslav Kouřil. "S hliníkovými motory má v Česku největší zkušenosti. Naše spolupráce je dlouhodobá, už od čtrnáctistovky," objasnil jednatel společnosti Impromat Car.

V tuto chvíli je v dílnách stáje Impromat Motorsport rozestavěno devět speciálů Škoda Fabia R2. Dva vozy se objeví ve světové premiéře na Valašské rally.
„Premiéru na Valašce absolvuje Jaromír Tarabus, ale v průběhu roku počítáme s Janem Černým (ve stejném termínu startuje v Portugalsku – pozn.). Druhý vůz bude pilotovat Dušan Kouřil," přiznal Brůzl.

Pro samotného Jaromíra Tarabuse bude start vítanou příležitostí ke zkrácení dlouhé zimní přestávky mezi sezonami, neboť jeho letošní prioritou budou sprintrally. „Na příležitost startovat s novým závodním vozem značky Škoda se těším. Budu si muset co nejrychleji zvyknout na odlišný styl jízdy, než na jaký jsem zvyklý z posledních let. Doufám, že se mi podaří se tomuto vozu přizpůsobit a odvést co nejlepší výkon. Věřím, že se nám novinku Fabia R2 podaří při premiéře dovést až do cíle a na co nejlepším umístění," řekl zlínský jezdec.

Kompletní rozhovor s tvůrcem projektu Fabie R2 Vlastimilem Brůzlem najdete v aktuálním čísle Rally.

Sdílet

O autorovi

Komentáře