Toyota představila na SEMA show 2011 v Las Vegas model iQ. Tři speciálně upravené tuning verze s genovou výbavou pro motorsport.

Toyota využila vyhlášené show k představení modelu iQ. Tři verze mini modelu japonské automobilky na sebe okamžitě strhly mimořádnou pozornost. Jestliže SEMA Show bývá přezdívána jako největší hřiště pro dospělé, pak všechny tři verze Toyoty iQ můžeme chápat jako „angličáky" pro velké kluky.

Tři verze vznikly v rámci Tuner Challenge, který na show pořádají organizátoř iQ si vzalo do parády trio vyhlášených tunerů Michael Chang, Jon Sibal a Tatsu…

iQ-RS

Chang se podepsal pod provedení s názvem iQ-RS (Evasive), na které použil řadu dílů z uhlíkových vláken, tlumič Air Runner, sedačky Sparco a volant Advan.

Toyota iQ-RX

iQ-RX

Sibalova verze nese zkratku iQ-RX. Oproti svým kolegům směřoval Sibal úpravy Toyoty pro běžný provoz. Tuningová verze zaujme šedou metalízou s perleťovým nádechem do bronzova. Peklo pod kapotou má na starost systém vstřikování Nitrous Express. Stejné tlumiče jako v předchozí verzi, tedy Air Runner, mají na starost osmnáctipalcová kola HRE.

Toyota iQ-RX

iQ-MR

A konečně Tatsův iQ-MR. Nejradikálnější úpravu tohoto prcka, přesun pohonné jednotky směrem do středu, si vzal na starost Mavrik Motorsports. iQ tak získalo pohon na zadní kola. Úpravy karosérie zvládli Speciality Car a konečně „šestnáctky" s názvem Sakura dodal Axis.

Toyota iQ-MR

Oficiální zahájení SEMA Show 2011 proběhne 1. listopadu v Las Vegas v Convention Center.
Oficiální stránky: http://www.semashow.com/

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře