Automobilový jezdec Tomáš Kostka osedlá v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty v české premiéře špičkový soutěžní vůz Citroën DS3 WRC a se zkušeným spolujezdcem Miroslavem Houštěm patří k velkým aspirantům na prvenství ve XXII. antiradary.net Rallysprintu Kopná 2014.

Kostka, který na Kopné původně vůbec neměl startovat, získal v letošním roce angažmá v závodech na okruzích a v týmu Audi Sport Italia úspěšně startuje v seriálu EuroV8 Series. Vedení týmu nebylo nakloněno myšlence ojedinělého startu v rally, ale nakonec svolilo po přímluvě manažera týmu Emilia Radaelliho, mimochodem vítěze populární barumky z roku 1985 po boku Němce Haralda Demutha.

Kostka startoval poprvé s tímto špičkovým citroënem na podniku mistrovství světa ve Francii loni na podzim, kde odstoupil hned na začátku soutěže kvůli poruše na zavěšení kol. Navíc zkušeného spolujezdce Houště postihly během seznamovacích jízd zdravotní potíže, a tak soutěž v okolí Štrasburku absolvoval s Britem Chrisem Pattersonem.

Zlínský rodák se představil v rally naposledy na domácí barumce a v letošní sezoně startuje s vozem Audi RS5 v závodech na okruzích v italském týmu Audi Sport. V mistrovství EuroV8 Series mu patří výborná druhá příčka, šampionát pokračuje koncem června v Brně.

„Letos jsem v rally neměl vůbec startovat. Byl to docela velký problém, abych dostal od vedení týmu svolení tady startovat. Nakonec šéf týmu pan Radaelli se nechal přemluvit a tým mně start povolil až po vítězství na okruhu ve Vallelunze. Zřejmě to bude můj jediný letošní start v rally, ale samozřejmě mě láká domácí barumka. Jsem velmi rád, že budu ve Slušovicích startovat.“ Tomáš Kostka.

Mediálně oblíbený jezdec přijímá roli největšího favorita letošního rallysprintu ve Slušovicích. „S tak špičkovým autem myslím na vítězství, jiné pořadí v cíli bude pro mě zklamáním. Ale víte, jak to chodí v rally. Přijde jeden defekt a náskok máte rázem fuč. Na Kopné jsou spíše hrbolaté cesty, což nebude pro citroën nic jednoduchého, neboť je laděn spíše na rovnější cesty. Na druhou stranu jsou tady nádherné rychlostní zkoušky, Kopná je rozhodně nejlepší sprintrally v České republice. Čeká nás těžký, ale krásný závod. Už se těším na sobotní start,“ řekl Kostka při setkání s novináři.

Stejný vůz Citroën DS3 WRC italského týmu D – Max Racing prožene poslední květnový den v okolí Slušovic rovněž domácí pilot Antonín Tlusťák.

Galerie: Test – Citroën DS3 WRC, Kostka / Tlusťák

Sdílet

O autorovi

Komentáře