Částečným ohlédnutím do časů před třiceti lety se připomene i letošní XIV. ročník THERMICA RALLY LUŽICKÉ HORY, který organizátoři z Autoklubu Hrádek nad Nisou připravují na termín 22. – 23. dubna 2011.

Hrádecko, Frýdlantsko a Chrastavsko postihly v polovině loňského roku obrovské povodně, které zdevastovaly nejen přírodu, ale i desítky lidských obydlí, mostů, silnic a silniček. I z tohoto důvodu sáhlo ředitelství jediné severočeské rally ke stavbě zbrusu nové trati. A těm, kdo mají zkušenosti s pořádáním automobilových soutěží, není třeba připomínat, jak obtížná a četná byla schvalovací jednání.
Letošní účastníci Mistrovství ČR, Poháru ČR nebo Lužického poháru nebudou určitě litovat. Všechny úseky rychlostních zkoušek povedou pouze na území České republiky a jsou zcela nové. Trumfem pořadatelů bude bezesporu jedna z nejhezčích a velice náročných erzet nedaleko Chrastavy, která se v minulosti jela při Rallye Liberec (konala se čtyřikrát v letech 1973 -1977) a při několika ročnících Rallye Škoda.
Délka tratě se opět přehoupne přes dvě stě kilometrů – v pracovní verzi itineráře je to 255 km. Dvě rychlostní zkoušky se jedou na Liberecku a dvě na Frýdlantsku – nejdelší měří 14,4 km. Všechny erzety se pojedou dvakrát a jejich celková délka představuje 76,8 km.
Další výraznou změnou oproti loňsku je opětovný návrat centra soutěže na hrádecké náměstí, které prošlo v roce 2010 rekonstrukcí. Co se už několik let nemění je generální sponzor hrádecké soutěže – i letos je jím liberecká firma Thermica.
Soutěž bude opět součástí Lužického poháru (Lausitz Cup), který oslaví pátý ročník.

Sdílet

O autorovi

Komentáře