V domovině bývalého mistra světa v rally proběhl další test Pola R WRC. Kromě Carlose Sainze se za volant posadil také Sebastien Ogier.

Na úzkých šotolinových úsecích v okolí Almerie na jihu Španělska absolvovali více než 700 testovacích kilometrů Sebastien Ogier a Julien Ingrassia.

„Pro nás nejpodstatnější bylo, odjet co nejvíce kilometrů v náročném terénu. Provedli jsme několik dílčích úprav a změn, které vedly k postupnému zrychlování,“ vysvětli svou roli 28 letý Ogier. Třetí den testů usedl vedle Francouze „El Matador“ Sainz.

Situaci komentoval Ogier s úsměvem: „Samozřejmě to bylo překvapení – před deseti lety bych řekl, že tomu bude přesně naopak!“ A již s vážnou tváří dodal: „Pochopitelně Carlosovy rady jsou k nezaplacení.“

Sainz, který svou poslední rally v šampionátu WRC absolvoval v roce 2005 a posléze vyhrál v barvách VW Dakar Rally 2010 s vozem Race-Touareg, potřeboval nejprve získat co nejvíce informací o chování nového vozu a na základě nabytých zkušeností pak zvolit správný jízdní styl.

„Během své aktivní kariéry jsem najel tisíce testovacích kilometrů a doufám, že nyní svými zkušenostmi pomůžu při vývoji Pola R WRC,“ řekl 49 letý Španěl, který následně usedl za volantl navigován Timo Gottschalkem. „Mám velkou důvěru v tým. Polo R WRC bude nepochybně velký hit. Ale nesmíme zapomenout, že 2013 bude pro Polo první sezonou na cestě za úspěchem,“ poznamenal Sainz.

„70 procent rychlostních zkoušek WRC se jeden na šotolině, 20 na asfaltu a zbylých deset připadá na sníh. Test ve Španělsku měl za cíl prověřit vlastnosti a odolnost vozu v těch nejnáročnějších podmínkách. Snažili jsme se dostat auto na limitní hranice jeho výdrže, při kterých jsme dokonale prověřili podvozkové části, zavěšení a tlumiče,“ přiblížil záměry týmu VW Motorsport jeho šéf Kris Nissen. „Carlos Sainz a Sebastien Ogier spolupracují výtečně. Společně utvořili velmi dobrou dvojici, respektují jeden druhého a významně posouvají celý projekt kupředu. Nyní nás čeká poslední fáze, test na sfaltu, který nám umožní dokončit specifikační list. Poté jej celý zrevidujeme a zkontrolujeme položku po položce,“ dodal Nissen.

Video – Test VW POolo R WRC, Almeria (ESP)

Sdílet

O autorovi

Komentáře