Dvojnásobný světový šampión a vítěz Dakarské rally Carlos Sainz absolvoval spolu s týmem VW Motorsport první testovací kilometry za volantem nového Volkswagen Polo R WRC.

Mezi vinicemi ve Valdenzu, nedaleko Trieru, v místě, které pravidelně hostí ADAC Rallye Deutschland. Volkswagen plní další z krůčků, vedoucích ke vstupu do šampionátu WRC v roce 2013.

vw polo r wrc FOTOGALERIE Z TESTU

„První test nového Polo R WRC je klíčovým milníkem pro náš vstup do WRC v roce 2013," uvedl Dr. Ulrich Hackenberg, manažer v oblasti technologií VW a oddělení vývoje. „Podle plánu jsme přistoupili k prvním ostré zkoušce projektu v reálných podmínkách na trati. WRC představuje nejvyšší třídu rallysportu a obrovskou výzvu pro tým, jezdce i techniku. Přijímáme tuto výzvu a v rámci našich možností zužitkujeme co nejefektivněji veškerý čas, před naším prvním oficiálním startem."

„První Polo reprezentuje jakousi pojízdnou laboratoř. Na tomto voze bude v následujících měsících zkoušet nejrůznější komponenty jako jsou motor, převodovka, tlumiče a další. Získané poznatky budou sloužit pro sestavení prvního „ostrého" Pola R WRC," vysvětlil šéf týmu Volkswagen Motorsport Kris Nissen. „V příštím roce se rozběhnou intenzivní testy na všech možných površích, na asfaltu, šotolině, blátě i sněhu. Na start v roce 2013 musíme nastoupit v nejlepší formě!"

Za volantem se postupně vystřídali Hackenberg a Sainz, kterým asistoval ve voze zkušený spolujezdec Timo Gottschalk. Celkem polo absolvovalo něco kolem 100 kilometrů na asfaltovém úseku o délce 2.8 km. Úvodní test funkčnosti vozu následovalo nastavení a vyladění motoru. Prostor dostal také podvozek.

„Tohle si prostě musím užívat. Být součástí testů zcela nového vozu a mít právo absolvovat první kilometry je pro mě obrovská pocta," nadšeně sděloval své dojmy Carlos Sainz. „Auto je pochopitelně ve své první fázi vývoje, ale už teď musím uznat, že se chová výborně."

Sainz, Nissen a Hackenberg při testu

Souběžně s testem nového Pola R WRC probíhají přípravy týmu v rámci letošního WRC. V příštím týdnu odstartují Sepp Wiegand s Timo Gottschalkem a Kevin Abbring s Larou Vanneste na závěrečném závodu MS Great Britain Rally. Schopnosti talentovaných jezdců, kteří jsou v hledáčku týmu VW Motorsport, prověří blátivé tratě v okolí Walesu. Obě posádky usednou v rámci koncernové spolupráce do Fabií S2000.

Video z testu VW Polo R WRC:

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře