Testovací program M-Sportu pokračuje na plné obrátky. Po šotolinových testech ve Velké Británii přišel na řadu asfalt.

S ohledem na blížící se termín plánované homologace (1. července) vrcholí testovací program M-Sportu. Fiesta R5 si po anglické šotolině vyzkoušela klikaté silničky na severu Španělska. Tým nasadil do přípravy oba jezdce, Matthew Wilsona i „juniora“ Elfyna Evanse.

Téměř 1000 testovacích kilometrů poskytlo inženýrům všechny potřebné informace od nejvyšší ryxchlosti až po stabiltu na tvrdém asfaltovém povrchu.

Nyní se celé zázemí přesune na jih Francie na vyhlášené šotolinové úseky v okolí „Fontjoncouse“. Vůz i jezdce čeká nejtvrdší ze zkoušek na rozbitých a kamenitých úsecích, které v minulosti využíval také tým Citroën Racing, či se staly součástí itinerářů závodů crosscountry rally. Tato fáze má za cíl, prověřit výdrž a spolehlivost vozu v nejnáročnějších podmínkách.

„Provedli jsme významné kroky ve vývoji Fiesty R5. Posunuli jsme kupředu s výkonem a celkovým projevem auta. Vůz je nyní konkurenceschopný nejen na šotolině, ale i na asfaltu. Teď nás čeká cesta do Francie, kde Fiestu podrobíme vytrvalostním zkouškám.“ Matthew Wilson

Sdílet

O autorovi

Komentáře