Další porce aktuálních informací před startem kultovní Rally Monte Carlo.

Pravidelným účastníkem Rally Monte Carlo je Fin Toni Gardemeister. V letošním ročníku osedlá vůz Peugeot 207 S2000, na rozdíl od abarthu, který ho loni do cíle nedovezl (následek havárie).
„Monte patří k mým oblíbeným závodům. Proto nemohu na startu chybět. Peugeot bude určitě více konkurenceschopný. Ale na rozdíl od velkých týmů neplánujeme rozsáhlé testování, pouze jeden den těsně před startem závodu. Doufám, že to bude stačit, abych poznal vůz co nejlépe," věří Gardemeister.
Gardemeistera bude nadále navigovat komentátor finské stanice MTV3 Tomi Tuominen. „Prosadit se na stupně vítězů bude těžké, ale udělám maximum, co bude v mých silách," říká Gardemeister.

Dlouho se zdálo, že se na startu Monte neobjeví Giandomenico Basso. Nakonec se tak stane s Peugeotem 207 S2000 stáje Friulmotor, na sedadle zůstává Mitia Dotta.
„Původně jsme chtěli startovat s abarthem, ale jednání nebyla úspěšná. Jezdil jsem s ním pět sezon, takže přechod do nového auta nebude ničím jednoduchým. Zejména na tak těžké soutěži, jakou Monte je. Ale bude to obrovská výzva a už se na ni velmi těším," vysvětluje Basso.

Ve věku 67 se objeví na startovní rampě Rally Monte Carlo Ital Maurizio Verini (narozen 9. července 1943). Bývalý mistr Evropy (1975) a italský šampión (1974) se na monackém závodě naposledy prezentoval v roce 1996, kdy s Lancií Delta obsadil osmé místo.
Verini pojede s vozem Mitsubishi Lancer Evolution IX z dílen milánského stáje Nocentini, na sedadle spolujezdce se objeví zkušený Max Chiapponi.
„Do závodu půjdeme s cílem se pobavit a závod si užít. Ale samozřejmě chceme závodit a i v mém věku se budu snažit vše zvládnout. Doufám, že mé dlouholeté zkušenosti nám pomohou," říká bývalý tovární jezdec Fiatu, jehož nejlepšími výsledky v MS jsou čtyři druhá místa na Rally Sanremo (1973, 75, 77 a 78).

Sdílet

O autorovi

Komentáře