Jaro klepe na dveře. Na Ženevském autosalonu vykvetl s předstihem žlutý kvítek s názvem Suzuki Swift S-Concept.

Zatím pouze v podobě designové studie, nicméně jak už to v podobných případech bývá, japonská automobilka Suzuki vyslala signál o možném rozšíření modelové řady Swift.

Suzuki sice oficiálně opustilo vody rally sportu. V podobě vize S-Concept však dokazuje, že sportovní geny zůstaly na svém místě. V souladu s filozofií značky vznikl koncept, jehož cílem je ukázat další možnosti rozvoje řady sportovních kompaktů s maximálním výkonem.

Sportovní charakter Swiftu vychází především ze změn proporcí. Auto je o 30m nižší a do šířky narostlo o 60mm. Designéři pak opatřili perleťově žlutou karosérii řadou dynamických prvků – světlomety s tmavým podbarvením, agresivně pojatý nárazník se stylizovanými průduchy a mlhovkami. Příznivci rally jistě ocení přítlačné křídlo a difusor s krásnými koncovkami výfuku. Samozřejmostí jsou výrazná 18 palcová kola (225/45).

Interiér Suzuki ladí v detailech s barvou karoserie. Zaujaly nás velmi podařené sedačky, ke kterým náramně padne sportovní volant. Pokud vám schází carbon, pak by měl váš apetit nasytit středový panel. Přesné údaje o motorizaci k dispozici nejsou. Zatím. Mluví se o šestnáctistovce se 112 kW výkonu.

Zda nám kvítek opadá, nebo přinese chutný plod, se dozvíme nejdříve na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře