Kromě nového VW Beetle byla v Shanghaji představena další zajímavá studie. U příznivců rally populární značka Subaru představila model XV Concept.

Subaru na představeném XV Concept ukazuje další možný vývoj verze hatchback, kterému na podzim předcházela studie Subaru Impreza Design Concept.

XV Concept nese všechny charakteristické prvky známé z posledních modelů Subaru – šestiúhleníkovou masku, křivky tvarované v duchu roztažených křídel a světlomety nazývané „jestřábí oči“. Stejné pojetí designu nalezneme na zadních partiích. Čelní sklo přechází do střešní partie a umožňuje posádce panoramatický výhled z vozu. Černé plastové doplňky kontrastují s výraznou metalízou Electro Yellowgreen. Z mnoha technických vychytávek zaujme bezpochyby stavitelná výška podvozku a nová generace čtyřválcového zážehového agregátu FB20 (aplikovaná již v posledním provedení modelu Forester).

Interiér nese řadu stylistických pokusů, jež u konceptů bývají pravidlem. To platí především o efektní, leč pro tento typ vozu nepraktické kůži v bílé barvě. Mnohem zajímavější přínos pro uživatele představuje rozměrný LCD display, který zobrazuje mimo jiné data systému podpory řízení EasySight. Instalované kamery pořizují záznamy, které si uživatel, chcete-li řidič, může prohlížet na obrazovce.

Oficiální premiéra produkční verze by měla proběhnout v září na autosalonu ve Frankfurtu.

Základní parametry:
Celkové rozměry (délka x šířka x výška): 4,450 mm x 1,800 mm x 1,620 mm
Rozvor: 2,635 mm
Motor: zážehový plochý čtyřválec o objemu 2,0 l (DOHC)
Převodovka: Lineartronic (CVT)
Pneumatiky: 245/45 ZR19

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře