Motorsport je pro mnohé určitou posedlostí – jakmile navštívíte první závod, vytvoříte si závislost. Na tomto filmu sledujeme nadšeného příznivce motorových sportů a fotografa Danie van Jaarsvelda při práci na Total Rally v Durbanu v Jihoafrické republice. Pro Danieho je zásadním prvkem rychlost ve všech významech tohoto slova.

Danie je příkladem toho, že být vynikajícím fotografem závodů znamená zachytit nasazení, dramatičnost a co je nejdůležitější – rychlost, aby lidé skutečně cítili závodní tempo. Fotografované objekty se nejen pohybují úžasně vysokou rychlostí, ale máte pouze jedinou příležitost k jejich zachycení, takže potřebujete fotoaparát, který vás nezklame. Při sledování Danieho práce na tomto projektu vidíme, jak může být skutečně náročným problémem měnící se rychlost závodních vozů.

Zachytit úspěšně brzdění a opětovné zrychlování vozů při průjezdu zatáčkami tak, aby snímky vyjádřily neopakovatelnou atmosféru místa, není jednoduché.

Ale toto nejsou jediné okamžiky, kdy rychlost a snadná ovladatelnost ovlivňuje Danieho při jeho práci. Místa konání rallye závodních vozů mohou být nehostinná – prach, déšť, bahno, velká vzdálenost od hlavních cest. Nízká hmotnost a snadná přenosnost fotoaparátu V2 umožňují Daniemu pracovat v extrémních podmínkách, dostat se do malých prostorů a nezmeškat přitom okolní dění.

Danie vypráví o časech závěrky a bezdrátovém adaptéru pro okamžitý přenos snímků, o snadné přizpůsobitelnosti a dalších vlastnostech fotoaparátu V2, které mu umožňují být lepším fotografem a maximálně využít každou příležitost ke snímku.

Video: Nikon V2 – SA na rally v Africe

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře