Motoristická soutěž „Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka“ zná své vítěze. Prvořadým cílem této soutěže je umožnit řidičům – amatérům vyzkoušet si na zabezpečené trati chování vozu a styl jízdy v zimních podmínkách.

Loňské první místo obhájila posádka st. č. 94 Jaroslav Podešva – Jakub Slováček s vozem Subaru Impreza. Úspěšně se prezentovala i dvojice st. č. 86 Radim Sovják – Lukáš Sovják s Mitsubishi Lancer Evo IX, která nenasbírala žádné trestné body za průjezd retardéry. Pozici nejlepší ženy za volantem opět obhájila Lucie Červenková s Citroënem Saxo.

Do 36. ročníku odstartovalo 137 vozidel z celé ČR, do cíle se jich vrátilo 96. Bohužel se soutěži letos nevyhnuly havárie se zraněním posádek, ale díky zajištění, kterému věnujeme velkou pozornost, byla pomoc na místě prakticky okamžitě. Přímo bleskově poskytl kvalitní první pomoc jeden z pořadatelů při havárii v SZ „Barák“. Obě havarované posádky byly převezeny do nemocnice na prohlídku a po ošetření lehkých zranění propuštěny domů. Pouze v jednom případě zůstal jezdec přes noc na pozorování.

Letošní trať byla co do povrchu nejnáročnější snad za celou existenci této soutěže. Suchý asfalt se střídal s ledovými plochami, po kterých tekl tající sníh. Respekt patří všem posádkám, které projely celou trať a dosáhly cíle!

Opakovaně na některých místech byly potíže hlavně s podnapilými diváky, ale i to jsme díky nasazení vysokého počtu pořadatelů, včetně pracovníků specializované agentury, zvládli a ke zranění žádného diváka nedošlo ani jsme nebyli nuceni slalomovou zkoušku zrušit.

„Chtěl bych na závěr poděkovat všem pořadatelům, zainteresovaným institucím, ale hlavně všem ukázněným divákům, kteří chápou, že pokud mají být podobné akce zachovány do budoucna, je třeba v prvé řadě respektovat určitá pravidla a hlavně pořadatele a jejich pokyny. Pořadatelé nemají lehkou roli, pravidelně jsou napadání nejen slovně, jejich pravomoci jsou velmi omezené. Osobně jsem přesvědčen, že by měli používat ochrany veřejného činitele“, shrnul na závěr ředitel soutěže Antonín Cekota.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře