Studie ŠKODA Rapid SPORT slaví svou světovou premiéru na letošním setkání GTI ve Wörthersee. Se sportovní verzí kompaktní limuzíny ŠKODA Rapid ukazuje český výrobce automobilů opět rozmanitost své modelové palety. 32. ročník legendární tuningové akce Volkswagenu se koná od 8. do 12. května 2013.

Škoda Rapid SPORT

Světovou premiéru ve Wörthersee

Každoročně se na začátku května schází až 200.000 tuningových fanoušků Volkswagenu na kultovním setkání v rakouském Reifnitzu. ŠKODA jim letos jako hlavní lákadlo předvede ŠKODU Rapid SPORT, zvláště povedenou studii své kompaktní limuzíny ŠKODA Rapid.

„Setkání GTI je Mekkou pro všechny fanoušky tuningu a motoristického sportu", říká předseda představenstva ŠKODY Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland „S vozem ŠKODA Rapid SPORT ukážeme poprvé vysloveně sportovní a emocionální variantu naší nové kompaktní limuzíny Rapid. Opět tak zdůrazňujeme kompetenci našich zaměstnanců v oblasti sportovních vozů a motoristického sportu", říká Werner Eichhorn, člen představenstva zodpovědný za oblast Prodeje a marketingu firmy ŠKODA.

ŠKODA Rapid SPORT ukazuje potenciál designu Škoda a možnosti, které se skrývají v Rapidu. Vznikl vůz plný dynamiky se sportovním vzhledem. Vůz je nalakován v metalických barvách červená Corrida a šedá Steel. Sebevědomě a osobitě stojí tento sportovní vůz na velkých 19 palcových kolech z lehké slitiny. Předek vozu okouzlí spojlerem a mohutným otvorem pro přívod vzduchu. Velkoryse dimenzované blatníky a masivní prahy podtrhují vnější vzhled vozu.

Další sportovní prvky přidává záď vozu s výrazným nárazníkem a dvěma integrovanými koncovkami výfuku. Zadní skupinové svítilny s typickým designem ve tvaru písmene C jsou barevně odlišené. Spodní zakončení je vytvořeno z karbonu. V interiéru sportovní vzhled pokračuje například v podobě sportovního volantu, sedaček Recaro a osvětlených prahových lišt.

Škoda Fabia RS 2000 představená v roce 2011 Skoda Citigo z loňského GTi srazu

Škoda navazuje na úspěchy předchozích ročníků

Česká automobilka se v Rakousku prezentovala již v předcozích letech. Předchozí studie Škoda Fabia RS 2000 (vlevo) a Citigo Rally těžily především z úspěchů značky v rallysportu.


2013: Volkswagen Vision GTI – 503 PS

Německý Volkswagen představil na srazu svou sportovní ikonu – verzi GTI s názvem Vision. Zpráva uvádí jako pohonnou jednotku přeplňovaný třílitr V6 TSI s přímým vstřikováním. Výkon přes 500 koní "usměrňuje" na všechna čtyři kola převodovka DSG. Udávané zrychlení na 100 km/h – 3.6s…

VW Design Vision GTI interier VW Design Vision GTI

2013: Seat Leon Cup Racer + Ibiza SC Trophy

Agresivní vzhled krášlí spoťák třetí koncernové značky SEAT. Ve srovnání s předchozím VW Vision GTI nabízí "pouhých" 330 koní. Na rozdíl od Volkswagenu ale nejde jen studii. Leon Cup Racer je plnohodnotným sportovním nářadím, určeným pro soukromé týmy. Uváděná cena se pohybuje kolem 70 000 Euro.

SEAT připravil pro setkání u Worthersee ještě jeden model, pohárovou Ibizu SC Trophy. Tu pohání přeplňovaná jednotka o objemu 1.4 l s udávaným výkonem 200 koní. Cena začíná na 31 500 Euro.

Seat Leon Cup Racer 2013 Seat Leon Cup Racer kokpit

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře