Debut Sébastiena Ogiera v okruhovém speciálu Porsche překvapil nejednoho fanouška. Na okruhu v Monaku obsadil třináctou příčku.

Sébastien Ogier nastoupil v Monaku na startu dalšího závodu Porsche Mobil 1 Supercupu. Lídr světového šampionátu závod dokončil na třinácté příčce, ze 26 startujících. Multišampion Sébastien Loeb dojel šestnáctý.

Ogier na sebe poutal pozornost už ve volných trénincích, když se dlouhou dobu držel mezi trojicí nejrychlejších. Na start vyrazil ze čtrnácté pozice, za sebou nechal nejen Loeba, ale rovněž další známé okruhové piloty Alaina Menu či Sebastiana Bleekemolena.

Seb Ogier  Porsche  Monaco

„Řídit speciál Porsche Supercup v Monaku byla fantastická zkušenost! Děkuji všem za podporu a uskutečnění tohoto projektu. Z toho pohledu jsem viděl Monaku poprvé,“ říkal v cíli spokojený Ogier.

„Gratuluji vítězi Seanu Edwardsovi, který mi před závodem hodně pomohl. S jízdou jsem byl spokojen, při mém nejrychlejším čase jsem nebyl příliš vzdálen nejrychlejším. Určitě to z mé strany nebylo úplně špatné, po tom, co jsem Porsche poznával pouze nějaký půl den. Nyní se už těším na Akropolis,“ doplnil Francouz.

Zítra už Ogier bude zpět v kolotoči rally. S týmem VW WRC zahajuje přípravu na Akropolis, která startuje 31. května.


Seb proti Sebovi příští týden v Monaku!

Další duel mezi Sébastienem Loebem a Sébastienem Ogierem se odehraje příští víkend v Monaku v rámci Porsche Mobil 1 Supercupu.

Kasino místo Col de Turini, sliky namísto hrotů, vůz Porsche 911 GT3 Cup místo speciálů WRC. Jezdec Citroënu Sébastien Loeb a jednička Volkwagenu Sébastien Ogier se příští týden postaví na start závodu Porsche Mobil 1 Supercupu, který bude tvořit doprovodný program šampionátu Formule 1. Ogier se objeví v týmu Pop Art Porsche v designu společnosti TAG Heuer.

Sebastien Ogier a Sebastien Loeb na tiskovce v Argentině

Od roku 1993 Porsche Mobil 1 Supercup zůstává jedinou okruhovou sérii, která je exkluzivně spojena s víkendy Formule 1. Na startu se schází kolem dvaceti identivkých vozů Porsche 911 GT3 Cup s výkonem 460 koní (338 kW).

„Nemohu se startu v Monaku dočkat. Bude to zajímavá zkušenost. Poprvé jsem v Porsche seděl minulý týden na Hockenheimu. Loňský vítěz Sean Edwards mi předal řadu poznatků, které se budu snažit využít. A samozřejmě budu pomyslně bojovat proti Sebovi Loebovi, i když má proti mně mnohem více zkušeností na okruzích. Ale hlavně si budu snažit celý víkend náelžitě užít,“ říká před startem v Monaku Sébastien Ogier.

Sébastien Ogier

Program Porsche Mobil 1 Supercup v Monaku

Čtvrtek 23. května 2013
17:20-18:05 volný trénink (45 min)

Pátek 24. května 2013
09:30-10:15 kvalifikace (45 min)

Neděle 26. května 2013
09:45-10:15 závod (16 kol)

Sdílet

O autorovi

Komentáře