Roman Kresta s Petrem Starým obsadili ve XXII. ročníku Rallysprintu Kopná druhé místo absolutní klasifikace. Nad jejich síly byl pouze speciál WRC v rukou Tomáše Kostky. Test vozu Škoda Fabia Super 2000 pro srpnovou Barum rally tak byl jednoznačně úspěšný.

První z letošních plánovaných startů ADELL MOGUL racing teamu proběhl na Kopné. Nově sestavená dvojice Roman Kresta – Petr Starý vyrážela na náročnou trať se startovním číslem 1, ve zbrusu novém speciálu Škoda Fabia Super 2000. Hlavním cílem startu bylo otestovat nastavení vozu pro vrchol sezony, kterým bude účast na závodě evropského šampionátu, zlínské Barum rally.

Roman Kresta naposledy startoval v ostrém závodě právě v srpnu 2013 při Barum rally, což se zásadně neprojevilo na jeho aktuální rychlosti. V úvodních dvou náročných testech (Kameňák, Kopná) byl Tomáši Kostkovi s nesrovnatelnou technikou vyrovnaným konkurentem a časově je dělily pouhé tři desetiny sekundy. Na rychlejších testech Raková a Hvozdná se už naplno projevil výkonový handicap.

Roman Kresta pokračoval v podobném duchu i v druhých průjezdech. Na technických vložkách zajížděl druhé časy, v posledních dvou se musel sklonit jen před speciály WRC. V cíli z toho bylo jasné druhé místo absolutně, s obrovským náskokem na třetího Jana Sýkoru s Fiestou R5.

„Po prvním testu jsem věděl, že jsme dosáhli shodný čas s Tomášem Kostkou, ale po dvojce jsem výsledky vůbec neřešil a do servisu jsme už dojížděli s nějakým mankem a bylo jasné, že speciálu WRC nemůžeme konkurovat. Osobně jsem neměl problém se od začátku dostat do závodního tempa, což rovněž souviselo s fungováním fabie. Prostě jsem se mohl soustředit jen na řízení.“

„Kopná se mi moc líbila, pěkně jsme se svezli a start splnil účel. Do závodu jsme šli s úplně novým vozem, s poslední specifikací fabie. Výhledovému startu na Barumce jsme podřídili i volbu evropských pneumatik. Vše bylo od začátku naprosto funkční, přesto jsme dále zkoušeli, co bylo třeba. A ač se neobjevil jediný problém, Kopná ukázala, kde bychom mohli auto ještě vylepšit. Určitě to byl výborný test pro budoucnost.“

„Kopná byla motoristickým svátkem. Bylo super sledovat, kolik fanoušků na závod zavítalo. Všem děkuji za jejich podporu, stejná slova musím adresovat i organizátorům za bezproblémový průběh soutěže.“ Roman Kresta.


„Ve středu 4. června 2014 chci všechny pozvat na charitativní akci „Pohádkový den s KORUNKOU Luhačovice“, která bude probíhat celý den u příležitosti Filmového festivalu ve zlínském zámku. Výtěžek z prodeje festivalových panenek KORUNEK pomůže šestileté Terezce, která trpí cukrovkou a potřebuje speciální monitor. Součástí bude i moje autogramiáda,“ doplnil jezdec ADELL MOGUL racing teamu.


Radostné pocity neskrýval v cíli ani spolujezdec Petr Starý: „Od srpna minulého roku jsem v podstatě neseděl v závodním autě, proto jsem byl moc rád, když se mi na jaře Roman ozval a domluvili jsme se na letošní spolupráci. Samozřejmě jsem měl ze startu trochu respekt. Přece jen jsem si zvykal na nový rozpis, naskočil jsem do nového týmu. Ale doufám, že to dopadlo podle představ a všichni byli s výsledkem spokojeni. Fabia fungovala fantasticky, s Romanem je radost spolupracovat. I proto se už nemohu dočkat startu na Barumce.“

„Roman se vrátil a opět ukázal, že je skutečný profesionál. Podal parádní výkon, který jistě potěšil i fanoušky kolem tratí. Osobně jsem letos zavítal na rally poprvé a z celkové atmosféry a průběhu slušovického sprintu jsem měl jen pozitivní dojmy,“ přiznává majitel společnosti ADELL Trading Petr Zámečník.

Partnerství s úspěšným pilotem a kvalitní start na Kopné potěšil i vedení společnosti Paramo Pardubice. Vedoucí marketingu Luboš Krejčík k tomu dodává: „Jsem rád, že přízeň Romana Kresty i celého týmu Kresta Racing náleží značce MOGUL. Dokazují, že český výrobek si poradí i s extrémní zátěží, které je vystaven v motorech rally vozů. Druhé místo na Rallysprintu Kopná jednoznačně potvrdilo, že Roman Kresta je vynikající jezdec a docílil v konkurenci vozů specifikace WRC maximum, co lze s vozem kategorie Super 2000 dosáhnout. Gratuluji k tomuto úspěchu a děkuji za skvělou reprezentaci značky MOGUL, která se může pro rok 2014 pyšnit oceněním Czech Superbrands.“


Roman Kresta: Kopná je přípravou na Barumku

Roman Kresta ještě nekončí! Tato informace vyplývá ze startovní listiny XXII. Antiradary.net Rallysprintu Kopná. Se startovním číslem 1 vystartuje Škoda Fabia Super 2000 ADELL MOGUL racing teamu s posádkou Roman Kresta – Petr Starý.

Po loňské Barum Czech Rally Zlín, kde Roman Kresta kvůli defektu obsadil pátou příčku, se většina fanoušků dožadovala jeho jasného vyjádření ohledně další kariéry.
„Co bude v příští sezoně, zatím neřeším. Ale neříkám, že se nikdy nesvezu. Takže pokud bude chuť, tak do toho půjdu,“
reagoval tehdy luhačovický jezdec.

A právě tato situace v letošní sezoně nastane na dvou vybraných českých závodech. Na kultovním Rallysprintu Kopná a na prestižním podniku evropského šampionátu, zlínské Barum rally. Na těchto dvou závodech nebude chybět fabia stáje Kresta Racing v designu ADELL MOGUL racing teamu.
„Díky dlouholetým vztahům s osobními partnery jsme se domluvili na startu na srpnové Barum rally. Barumka je stále pro všechny natolik prestižní, že jsem neváhal ani minutu a šanci rád využiji. A tak bylo logické, že v rámci přípravy jsme si vybrali start na Rallysprintu Kopná. Je to domácí podnik, navíc na rychlostkách podobných, jako je charakter Barumky. Do závodu totiž půjdeme se zcela novým vozem Škoda Fabia Super 2000, poslední specifikace. Absolvovali jsme v rámci našich možností nějaký vývoj, který chceme v ostrém závodě otestovat a získat data pro následující start,“
popisuje okolnosti startu na Kopné Roman Kresta.

Na „horké“ sedadlo spolujezdce premiérově usedne Petr Starý. „Už loni jsme byli v kontaktu, když jsem řešil spolujezdce na tři závody sezony, ale Petr měl závazky s Martinem Kočim. Rok se sešel s rokem, zavolali jsme si a rádi se společně svezeme,“ vysvětluje „spolujezdeckou rošádu“ pilot ADELL MOGUL racing teamu.

Generálním partnerem Romana Kresty zůstává společnost ADELL Trading. „Romana vždy rádi podpoříme. Spolupráce s ním fungovala v posledních sezonách bezchybně, a proto chceme zůstat ve spojení s jeho týmem i letos. Navíc na divácky oblíbených závodech, jako je Kopná a Barumka,“ objasňuje majitel společnosti Petr Zámečník.

Nic se nemění ani na spojení Romana Kresty, stáje Kresta Racing a českého výrobce olejů společnosti PARAMO Pardubice. „Jsem rád, že se Roman i v letošním roce rozhodl odjet nejprestižnější domácí podnik sezony – Barum rally. S ohledem na skutečnost, že nejen Roman, ale i celý Kresta Racing používá ve všech svých vozech český olej MOGUL EXTREME, tak naše rozhodování o podpoře i pro rok 2014 bylo jednoznačné. Je nám ctí, že můžeme podporovat jezdce takového formátu jako je Roman. Spojením české značky MOGUL s českým multišampionem potvrzujeme, že i česká kvalita může vítězit. Jsem přesvědčen, že na Rallysprintu Kopná i na samotné Barum rally bude Roman bojovat o přední umístění a za PARAMO mu přeji trošku toho sportovního štěstí. Všem fanouškům Romana i ostatním divákům zase přeji příjemný motoristický zážitek,“ říká vedoucí marketingu společnosti PARAMO Luboš Krejčík.

Sdílet

O autorovi

Komentáře