Ačkoli rallyové novince od renaultu modelu Clio R3T s přeplňovaným motorem chybí do ostrého startu měsíce, již nyní byl vůz představen u příležitosti Rallye du Var.

Zelenou by mělo Clio s turbomotorem oficiálně dostat nejdřív na přelomu roku 2014. Francouzská automobilka však načasovala zveřejnění prvních informací na konání populární Rallye du Var, na které pravidelně startuje domácí jezdecká špička. Letos má ve Francii zastoupení také Česká republika, kterou reprezentují Tomášové Pletka a Plachý a ve druhém závodním speciálu Citroën DS3 R3T Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou.

V roce 2006 představené Clio R3 s atmosférickým motorem zaznamenalo velký úspěch a stalo se oblíbeným vozem v mnoha zemích. Renault Sport udává celkem 373 prodaných vozů.

 Aktuální novinka Clio Renaultsport R3T s přeplňovaným motorem Clio Renaultsport 200 EDC o obsahu 1.6 rozšiřuje portfolio modelů Twingo Renaultsport R2 Evo, Twingo Renaultsport R1 a Mégane Renaultsport N4. Po technické stránce speciál disponuje šestistupňovou sekvenční převodovkou s volitelným řazením pod volantem (v nabídce pro asfaltovou specifikaci), převodovkou Sadev, tlumiči Sachs, brzdami PFC a Cosworth elektronikou.

Exkluzivní snímky z francouzské Rallye du Var pořídíl a do redakce zaslal Tomáš Plachý.

Sdílet

O autorovi

Komentáře