Soutěžácké aktivity značky MINI navazují na dávnou minulost. Jedním z průkopníků úspěchů britské značky byl finský jezdec Rauno Aaltonen. V druhé polovině února bude s vozem Mini Cooper S startovat na Boucles de Spa historiků.

Rauno Aaltonen společně s domácím spolujezdcem Christianem Delferierem při této příležitosti připomene své vítězství s „miníkem“ na slavné Rally Monte Carlo 1967. Jeden z generace „létajících Finů“ (narozen 1938 v Turku) tak naváže na předchozí starty svých krajanů Ariho Vatanena a Harriho Rovanperäho či Švéda Björna Waldegarda.
Na startu by neměli chybět ani další hvězdy nedávné minulosti, stejně jako kompletní domácí špička v čele s Marcem Duezem (Mazda RX7 sk. B), Robertem Droogmansem (Porsche 911), Brunem Thirym aj. Probíhají i jednání o startu Fredyho Loixe s vozem Škoda 130 RS zlínské stáje AV engineering. K vidění bude i Lancia Stratos Brita Steva Pereze. Provizorní startovní listina už nyní čítá více než 270 účastníků.

Legend Boucles de Spa se uskuteční 18. – 20. února 2011. Na posádky je připravena trať s délkou 510 km, do které je zakomponováno 14 rychlostních zkoušek (160 km).

Sdílet

O autorovi

Komentáře