Letošní ročník Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy se nezadržitelně blíží. Právě  datum 26.4.2021 je pro ně klíčové, s úderem půlnoci totiž vyprší termín pro zaslání přihlášky na tyto soutěže.


Přihlášky pro evropské historiky prodlouženy

Poslední opozdilci proto mají dnes ještě možnost rozmyslet si svoji účast. Výjimku mají účastníci Mistrovství Evropy historických vozů, kteří dostali (s ohledem na komplikovanější systém přihlašování) ještě dva dny k dobru.

Klatovské soutěže bez diváků

Bohužel nadále platí nařízení o zákazu přístupu diváků k tratím rychlostních zkoušek i do servisního areálu. Vedení soutěže proto naléhavě žádá fanoušky o pochopení nezbytnosti dodržování tohoto opatření.

„Moc nás to mrzí, nicméně pokud příznivci rallysportu chtějí pomoci této disciplíně i nám při pořádání příštích ročníků, podaří se jim to tentokrát nejlépe tím, že zůstanou doma a budou naše klání sledovat na dálku,“ zdůrazňuje předseda organizačního výboru Jan Petrů.

Rally Šumava & Historic Vltava rallye 2018

Nově budou stačit účastníkům jen antigenní testy

Na základě naší žádosti proběhlo 26.4.2021 další jednání se zástupci  Krajské hygienické stanice Plzeň.

Výsledkem schůzky bylo souhlasné stanovisko, že Účastníci rally mohou  doložit neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění Covid-19 nejen písemným potvrzením negativního PCR testu, ale i PÍSEMNÝM POTVRZENÍM NEGATIVNÍHO AG TESTU, který nesmí být starší 48 hodin od odebrání biologického vzorku před zahájením akce (tj. 5.5.2021-8:00hod.).

V nejbližších hodinách budou aktualizovány „Závazné hygienicko-protiepidemické zásady pro konání 55. Rallye Šumava Klatovy, 29. Historic Vltava Rallye a 6.Rallye Legend Klatovy“ na webu pamk.cz

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře