Po velmi úspěšné Berounce se sejde československá soutěžácká elita minulosti na Rallye Praha Revival.

Nezdolný Eduard Patera z pražského Radotína kolem sebe shromáždil skupinu dalších nadšenců a společně připravují něco mezi sportovním podnikem a společenským setkáním legend rallye. 1. dubna tak společně neoslaví apríl, ale společenskou událost, jež nemá v našich podmínkách obdoby. Už teď je přihlášeno 140 posádek, takže kapacita je prakticky naplněna.

Nejnižší startovní čísla dostali jezdci a spolujezdci, kteří mají na kontě tituly mistrů republiky, případně startovali na Rallye Praha v době její velké slávy. O tom, že mistři opravdu pojedou, svědčí třeba startovní číslo 1 Srnský – Syrovátko nebo s dvojkou Blahna – Hlávka.

Podmínkou účasti je automobil s rokem výroby do 1986, takže podnik se stane nejen přehlídkou osobností, ale i nádherných automobilů.
Slavnostní start do noční etapy proběhne v pátek 1. dubna večer v Praze na neobyčejně atraktivním místě, poté povede trať přes několik tzv. „Show Section" (SS), průjezdních a časových kontrol do cíle v Radotíně. V sobotu ráno se pojede ve stopách Rallye Praha, itinerář pokračuje i v neděli, kdy se posádky vrátí zase do Radotína. Nocleh je mezitím pro všechny připraven na Živohošti.
Pojede se turistickým tempem na otevřených silnicích, ale na své si posádky i diváci přijdou na několikanásobných průjezdech zvláštních zkoušek v učilišti v Radotíně, na letišti ve Dlouhé Lhotě, rallyekrosové trati Sedlčany nebo ploché dráhy v Divišově. Na všech místech se budou moci diváci se staršími pány a dámami setkat a pokochat se jejich auty.
Ačkoliv do startu zbývají ještě téměř dva měsíce, už dnes je díky Paterovu týmu vše připravené. Podrobnější informace o startovní listině a časovém harmonogramu budou následovat, vše je také možné sledovat ZDE

Sdílet

O autorovi

Komentáře