Rallye Praha Revival 2017- Pozvánka na setkání legend rallysportu

Setkání legend, právě toto označení nejlépe vystihuje rallye, kterou organizuje Ústřední automotoklub ČR poslední dubnový víkend (28. až 30.4.2017). Rallye Praha Revival 2017 je svým zaměřením výjimečnou společenskou a motoristickou událostí nejen v Čechách. Jedná s‎e totiž o skutečné setkání legend – jak automobilů, tak i závodních jezdců. Akci pořádá Ústřední automotoklub ČR společně s pobočným spolkem ÚAMK Sdružení českého autosportu.

Pokud jde o slavná jména, pak mezi automobily, které závodí a jsou pro diváky magnetem, například závodní vozy: Alfa Romeo GTV, Lancia Stratos, Ferrari 308 GTB, Fiat 124 Abart, Ford Escort MK II, Opel Kadet GSI, Audi 80 GTE, Renault R5 Alpine, Matra Murena. Rovněž Škoda 130 LR, Lada 1600 Rally nebo Trabant 601 a další.

John Haugland na startu

Pokud jde o slavná jména, nelze pominout norského jezdce Johna Hauglanda, který usedal za volant továrních automobilů Škoda. V dobách své slávy například třikrát vyhrál slavnou „Barum Rallye“. Nor je velkým příznivcem této akce a nechce chybět na žádném ročníku, ani tom letošním. Toho se zúčastní i další obrovská legenda automobilového sportu, slavná spolujezdkyně a vítězka RMC 1973 Biche (vlastním jménem Michèlle Espinosi-Petit).

„Jde o výjimečnou akci, která je jak přehlídkou zajímavých závodních automobilů. A současně setkáním bývalých rivalů na závodních tratích. Pro návštěvníky, které zveme na Václavské náměstí v Praze 28. dubna v odpoledních hodinách, je to pak možnost vidět vše na vlastní oči.“ JUDr. Oldřich Vaníček, prezident UAMK

Mezi piloty nebudou chybět slavná jména závodních jezdců, jako byli: V. Blahna, J. Moskal nebo V. Polívka, který má zatím pro všechny ročníky Rallye Praha Revival rezervováni startovní číslo 13. Nešťastné pak bylo pro slavného účastníka Rallye Praha Revival datum 3. dubna. Italský jezdec Giuseppe Volta ve věku zahynul ve věku 71 let (článek na RALLYLIFE.cz ZDE).

Tradičně velký zájem o start v Praze je u našich severních sousedů. Silné polské zastoupení bude mít v čele jezdce jako je A. Jarozsewicz. Ruskou federaci budou reprezentovat D. a V. Martjukovi. Nebudou chybět jezdci z Francie, Německa, Slovenska, Rakouska, Itálie …

Slavnostní start se koná v pátek 28. 4. 2017 ve večerních hodinách (od 18:45 hodin) v dolní části Václavského náměstí v Praze.

Pro Pražany, ale i další milovníky rychlých kol je to nebývalá možnost prohlédnout si zajímavé závodní automobily. V době od zhruba 18:00 do 18:45 hodin budou ve spodní části Václavského náměstí v Praze zaparkovány vozy účastníků rallye. Celkem je přihlášeno rekordních 160 posádek.

Trasa Revivalu vede letos na sever

Víkendový závod ve dnech 28. 4. až 30. 4. povede z Prahy severním směrem (Kladno, Chabařovice, Telnice, Litoměřice, Most) a dalším centrem akce budou letos Teplice a primátor Teplic Jaroslav Kubera, jezdce osobně v Teplicích přivítá.

Rallye Praha Revival 2017 si získal značnou popularitu a vysloužil velký zájem diváků i jezdců. Závod je specifický tím, že jeho hlavním cílem není závodění, ale mnohdy po mnoha letech vzájemné setkání dřívějších soupeřů. Ti si v dobách jejich aktivní závodní kariéry „nedali“ při závodech nic zadarmo a dnes vzpomínají ve velmi přátelské atmosféře.

Zdroj: UAMK, foto: RL – Zdeněk Weiser

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře