První část předsoutěžních příprav mají organizátoři z Hanáckého rally klubu v AČR úspěšně za sebou. Ta vyvrcholila vždy velmi očekávanou uzávěrkou přihlášek. Na XXIX. ročník Rally Vyškov se přihlásilo rovných 100 posádek.


Seznam přihlášených posádek
Časový harmonogram
Mapa Rally Vyškov 2021


Se Semerády bez Semeráda

Mezi přihlášenými figuruje i loňský vítěz Petr Semerád, nicméně již teď mají pořadatelé zprávu, že bude ve Vyškově chybět. Jeho vůz totiž není ve stoprocentní kondici po předchozí soutěži, a proto musel zaslat své odhlášení. Nejmladší zástupce soutěžácké rodiny Semerádů jako profesionál nechce startovat s vozem, který se nestihne připravit na 101%. Petr Semerád na dálku zdraví fanoušky a vrátí se na start do Vyškova, jak to bude možné.

Jméno Semerád nakonec také nebude na startu chybět. Josef Semerád předvede atraktivní jízdu s Mitsubishi Lancerem Evo IX. Starší syn Martin Semerád usedne do nesrovnatelně mladšího Mitsubishi Mirage Open N.

Rally Vyškov 2020

Odložilík, Štajf či Vlček

I přesto je v seznamu přihlášených několik zvučných jmen. Jmenovitě například trojnásobný vítěz vyškovské rally Roman Odložilík s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo, Vojtěch Štajf se starší Fabií R5, Karel Trněný s Fordem Fiesta R5 nebo na trati nepřehlédnutelný Martin Vlček. Ten se ve Vyškově ukáže s novým Hyundaiem i20 N Rally2. Diváci u trati budou tedy znovu svědci atraktivního porovnání různé nejmodernější techniky.

Rally Vyškov 2020 - Martin Vlček

Mezi dvoukolkami za pozornost stojí premiéra na vyškovských tratích a současně druhý start v ČR vozu Renault Clio Rally4, který představí Jiří Rybák a CITY TAXI Racing. Nebude chybět ani obhájce loňského prvenství Jan Dohnal s nádherným a rallyovému uchu libozvučným Renaultem Clio S1600. Do pořadí bude chtít promluvit téměř domácí posádka Michal Horák – Ivan Horák s Opelem Adam R2 nebo i Jiří Hladík s Renaultem Clio Rally5, jenž v předešlých soutěžích opanoval svoji třídu a Vyškov má rád.

Opel Adam CUP

Rally Vyškov je součástí též Čermák a Hrachovec Adam Cupu, v rámci kterého uvidíme 10 Adamů v boji o pohárové body. Jaroslav Petráš bude chtít potvrdit své dosavadní vedení v poháru. To mu určitě zadarmo nedaruje průběžně druhý Jan Pilař a třetí Tomáš Arnošt. I na dalších pozicích ale nejsou velké bodové rozdíly, takže se máme na tratích na co těšit. Vozy Opel Adam Cup působí nenápadným dojmem, ale jejich souboje jsou vždy nesmírně vyrovnané.

Za vypíchnutí stojí určitě i jediný vůz RGT na startu a to Fiat 124 Abarth s Martinem Radou za volantem.

Trofej historických automobilů

Mimo soudobá vozidla a nejen v rámci České trofeje v rally historických automobilů uvidíme další skvosty. Určitě i slyšet bude nádherný Ford Sierra RS Cosworth s Jiřím Navrátilem a legendárním navigátorem Josefem Králem, BMW 2002 Ti Aleše Jirátka, Lada VFTS Lubomíra Konšela nebo Nissan Almera GTi Milana Zbořila a další vozy doby minulé.

Startovní pole na XXIX. Rally Vyškov bude velmi pestré a slibuje perfektní podívanou.„Děláme to s úplným minimem sponzorů, ale pro diváky. Přijďte se k tratím podívat na krásný sport, který nás čeká. Počasí máme objednané slunečné a všichni jste vítáni zdarma,“ říká s úsměvem Ivo Studený, člen organizačního výboru.


Rally Vyškov na čtyřech úsecích. Pojedou se dvakrát.

Velmi dobrou zprávou je, že se pořadatelům z Hanáckého rally klubu v AČR v dnešní nelehké době povedlo po několika letech znovu zajistit čtvrtý měřený úsek. To přidá na atraktivitě tradiční jihomoravské soutěže. Trať Rally Vyškov letos tedy zavítá na rychlostní zkoušku Topolanskou, Podivickou, Račickou a Hlubočanskou.

„V současné době jsou úspěšně ukončená veškerá jednání s obcemi a dalšími zainteresovanými institucemi včetně silničních úřadů a orgánů Policie ČR o povolení tratí rychlostní zkoušek. Spějí ke konci také jednání o jednotlivých uzavírkách,“ popisuje aktuální stav předseda Hanáckého rally klubu v AČR, Ing. Ladislav Petráš a dodává: „Starostům obcí na tratích rychlostních zkoušek budou nyní průběžně a včas dodány veškeré dokumenty, aby tyto skutečnosti mohli oznámit obyvatelům svých obcí.“

„Vedle epidemické situace je nyní zaměřena naše pozornost také na přípravu funkcionářů na jednotlivé rychlostní zkoušky. Průběžně rovněž kontrolujeme stav komunikací, po kterých vede trať, neboť v současné době probíhá v okolí Vyškova několik staveb, které by potenciálně mohly ovlivnit průběh soutěže. Závěrečná fáze přípravy rally však probíhá ze strany pořadatele – Hanáckého rally klubu v AČR podle plánu a bez vážnějších problémů. Rally bude kvalitně a včas připravena tak jako v předešlých letech a jak posádky, tak fanoušci si jí budou moci užít. To je pro nás důležité a na tom si zakládáme,“ sdělil na závěr ředitel Rally Vyškov, Jaromír Palásek.

Rally Vyškov 2020

Jede se s diváky

Momentální epidemická situace dává možnost divákům se soutěže v plném rozsahu zúčastnit. Pořadatelé jsou v kontaktu s hygieniky a přesná omezení podle aktuálních hygienicko-epidemiologických opatření upřesní v následujících dnech. Vyškovští pořadatelé jsou ovšem připraveni i na možnost, kdyby se v září epidemická situace zhoršila natolik, že by bylo nutné přijmout patřičná přísnější omezující opatření, avšak doufají, že se tak nestane.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře