Představení nového značkového rally seriálu Fabia R2 Cup proběhlo v minulých dnech v areálu Motorlandu v Bělé pod Bezdězem.

– Oficiální název Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally cup
– Projekt podporují společnosti Česká pojišťovna a Škoda Auto
– Fabia R2 cup součástí Mediasport Mezinárodního Mistrovství ČR v rally v roce 2012
– Příjem objednávek na soutěžní speciály zahájen

Zájemcům o nový seriál byla představena nejen filozofie a historie celého projektu cupového závodění, ale i jeho sportovní řády, grafická podoba, soutěžní automobil včetně všech technických detailů a v neposlední řadě i bohatá škála jeho výhod. V odpoledních hodinách se mohli účastníci se soutěžním vozem ŠKODA Fabia R2 svézt na testovací dráze v roli spolujezdce.

Představeni byli partneři celého projektu. Silnými partnery pro rok 2012 se staly společnosti Česká pojišťovna a Škoda Auto. Dalším partnerem projektu je společnost ŠkoFIN, která navíc nabízí všem zájemcům o vstup do cupu zajímavé financování jejich soutěžního speciálu. Dodávku kompletních maziv a náplní zajistí společnost Castrol Lubricants (CR) s.r.o.. Vlastimil Brůzl ředitel společnosti Impromat Motorsport poznamenává: „ Jsem velice potěšen, že můžeme volně navázat na úspěšný okruhový seriál Česká pojišťovna Octavia Cup a znovu spolupracovat s tak úspěšnými společnostmi i na projektu v oblasti automobilových soutěží. Zároveň nás to všechny zavazuje k vytvoření skutečně profesionální formy závodění. A právě tato koncepce byla prezentována v Bělé pod Bezdězem. "

Po zveřejnění předchozích tiskových zpráv o přípravách Fabia R2 Cupu zaznamenala společnost Mediasport (promotér Fabia R2 cupu) velký zájem o tuto formu závodění. „Telefonicky jsme hovořili se všemi zájemci a celý projekt jim ve stručnosti představili. Konkrétní informace jsme si ale ponechali až na event do Bělé. Naší snahou bylo představit veškeré detaily spojené s cupem až všem zájemcům najednou. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup nabídne prvním deseti klientům zvláštní finanční bonus a to po celou existence cupu. Jejich vozidlo bude každoročně podpořeno částkou 100.000,- Kč při splnění cupových podmínek, které nám jasně definují naše cupové Sportovní řády " , prozrazuje Josef Pátl.

Mezi hlavní výhody účasti v Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup patří nejen zmiňována podpora prvních deseti prodaných vozů, ale i bohaté servisní vybavení, které obdrží každý kupující zdarma se soutěžním automobilem. Tato nabídka obsahuje servisní stan, reklamní zábrany, servisní plachtu, nehořlavou kombinézu pro posádku, pracovní oblečení pro mechaniky a týmové civilní oblečení. V servisní zóně bude připraveno v průběhu každé soutěže společné cateringové zázemí. Členové všech zúčastněných týmů tak budou mít možnost občerstvit se v průběhu obou soutěžních dnů a pozvat své partnery do těchto prostor. Cup bude obrazově prezentován na kanálu ČT4 Sport v rámci motoristických pořadů.

Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup bude v roce 2012 vypsán na šesti soutěžích a všechny se konají na území ČR. Podmínkou účasti je povinnost být držitelem mezinárodní sportovní licence. Pro nejúspěšnější posádky v cíli každé soutěže je připraveno zvláštní finanční ohodnocení v podobě poukázky na odběr náhradních dílů. Do konečného pořadí se započítává pět nejlepších výsledků. Po dojetí celé sezony budou vyhlášeny nejen nejúspěšnější posádky, ale v rámci cupu i soutěžící.
Vrcholem sezony bude Barum Czech Rally Zlín, na které budou nejen body, ale i finanční prémie násobeny koeficientem 1,5.

Příjem objednávek soutěžních automobilů Škoda Fabia R2 se rozběhl ukončením eventu v Bělé pod Bezdězem. Podpis na kupní smlouvě je zároveň přihláškou do cupu.

Video z celého dne můžete shlédnout ZDE

V PŘÍPADĚ DALŠÍCH DOTAZU PROSÍM KONTAKTUJTE:

Filip Schovánek , Mediasport a.s.
M +420 777 246 216
e-mail: schovanek@mediasport.cz

Sdílet

O autorovi

Komentáře