RALLY Magazín 04 / 2019

Historie rally, legendy a závody historiků

Historic Vltava Rallye – „Lucky“ dominoval letošní Vltavě
Zda je 69letý Luigi Battistolli s pseudonymem „Lucky“ dítětem Štěstěny nebo opravdu zraje jako víno, posuďte sami. Po triumfu na úvodní soutěži mistrovství Evropy historiků ve Španělsku dominoval v rámci domácího šampionátu také na proslulé Rally Sanremo. Do třetice s Lancií Delta HF Integrale 16?V suverénně zvítězil i v Klatovech.
Špičková technika na Vltavě
V Klatovech se opět sešla celá plejáda atraktivních vozů, které v minulém století úspěšně brázdily světová kolbiště.
IX. Rallye Praha Revival
Již podeváté se uskutečnil stále populárnější podnik Rallye Praha Revival.
Jari­-Matti Latvala – 200. rally v MS
Čtyřiatřicetiletý finský jezdec Jari­-Matti Latvala se už ve Švédsku stal rekordmanem v počtu světových startů. Při Argentinské rally pak jako první jezdec v historii překonal hranici dvou set závodů v mistrovství světa.

Technika

WRC technika na Kopné
Stalo se už tradicí, že se na Rallyspintu Kopná objevují špičkové soutěžní speciály, které jinde neuvidíte. Letos stály na startu celkem tři exempláře vozů kategorie WRC. I když žádný z nich nakonec nedosáhl ani na stupně vítězů, dva z nich budily pořádný rozruch. Zejména „okřídlený“ Ford Fiesta WRC 2017, se kterým nastoupil favorizovaný Tomáš Kostka. Antonín Tlusťák vsadil opět na Hyundai i20 WRC z italské stáje HMI, ale tentokrát na novější model NG z roku 2016.
Vůz specifikace R4 míří do Česka
Společnost Global motorsport CZ, s. r. o. ve spolupráci s francouzskou firmou Oreca představí na našich tratích v průběhu letošní sezony první exemplář podle regulí kategorie R4.

Rozhovory s jezdci, spolujezdci a osobnostmi

Vlastimil Daňhel „60“
Přestože patří v současné době k nejstarším aktivním soutěžákům na domácích erzetách, brzy uplyne teprve deset let od premiérového startu Vlastimila Daňhela.

Reportáže, zajímavosti a pozvánky na rally

Šumava Rallye Klatovy – Kopeckého série přerušena Pechem
54. ročník nejstarší stále existující české soutěže dal odpověď na otázku, zda Jan Kopecký může být na našich tratích poražen. Stačil jediný defekt a pak už i pro tovární posádku bylo moc málo času na to, ztrátu dohonit.
Vančík Rallysprint Kopná – Kopná v mikulášském počasí pro Jakeše a Machů
Počasí v okolí Slušovic o druhé dubnové sobotě mohlo mást natolik, že si fanoušek rallysportu nebyl jistý, jestli je na prosincové Mikuláš rally, nebo na úvodním podniku letošního rallysprintového šampionátu. V chladném počasí držel Tomáš Kostka jen dva kilometry úvodní zkoušky naději na prodloužení vítězné série i při 25. ročníku Vančík Rallysprint Kopná. Po jeho odstoupení pak nedala nikomu šanci posádka Samohýl Škoda Teamu Mirek Jakeš a Petr Machů

Pozvánka Rallye Český Krumlov
Český šampionát v rally pokračuje ve dnech 17. – 18. května 47. Rallye Český Krumlov. Mapa a časový harmonogram jihočeské soutěže. Pozvánka na Czech New Energy Rally.
ČMPR: Rallye Hořovice – Naplno až do cílové fotobuňky
Prvním podnikem Českomoravského poháru rallye v sezoně 2019 byla Rallye Hořovice. Pořadatelé se zprvu obávali menšího počtu přihlášených posádek, naštěstí se ukázalo, že se jednalo jen o tradiční hříšek, kdy nemalá část zájemců o start na závodech posílá přihlášku až na poslední chvíli.
ERC: Rally Islas Canarias – Junioři rozbili bank
Druhou soutěž mistrovství Evropy na asfaltech ostrova Gran Canaria vyhrál překvapivě José Maria López s Citroënem C3 R5.
WRC: Rally Argentina – Double pro stáj Hyundai
Hyundai Motorsport opanoval Argentinskou rally, kterou poznamenaly silné předstartovní deště. Zásluhou Thierryho Neuvilla a Andrease Mikkelsena získal double. Třetí příčku vybojoval pro Citroën Sébastien Ogier.

Crosscountry rally

Tatra na Dakaru / 3. část – Čekání na dakarský vavřín
Třetí část mapuje hledání nového funkčního konstrukčního řešení pro návrat mezi nejužší elitu.

AUTOKROS / RALLYKROS + WRX

Matvey Furazhkin
Milan Purma
Martin Chytráček
Střípky před Evropou
Ohlédnutí za podniky v Hollabrunnu a Humpolci
Sedlčany patřily mládeži
Roman Častoral
WRX Barcelona – Double týmu Hansen
Vítězem druhého závodu mistrovství světa v rallykrossu se ve španělské Barceloně stal Timmy Hansen. Úspěch týmu Hansen MJP potrhl druhým místem Kevin Hansen, který zůstal v čele průběžného pořadí mistrovství světa. Třetí skončil Andreas Bakkerud.
Super 1600 – První evropské body pro české zástupce
Sdílet

O autorovi

Komentáře