RALLY magazín 03 / 2021

Reportáže + preview

Rally Magazín 03 2021 titulni stranaKowax Valašská rally ValMez – Grjazin létal, Kopecký držel pozice
Seriál mistrovství České republiky odstartoval i přes problémy s epidemickou situací podle svého plánu, v 39. ročníku Kowax Valašské rally Valmez dominoval 23letý Nikolaj Grjazin.

Návrat RZ Poličná – Valaška vrátila do hry historii
Kateřinice, Pržno, Poličná, Mikulůvka, Jarcová a Oznice. Když jména těchto valašských obcí vyslovíte před fanouškem rally, okamžitě je zařadí do historie zlínské Barum rally a posléze i Valašské rally. A devítikilometrový úsek Poličná–Jarcová se objevil v harmonogramu Valašky.

Ocenění činovníků RZ – Karel Pressler a jeho tým
Cílem všech v pozadí rally je zajistit co nejvyšší bezpečnost. Nejde to samozřejmě bez kvalifikovaných a zkušených bezpečnostních činovníků na jednotlivých podnicích.

Preview ME historiků + Vltava – Historici míří po roce do Klatov
Loni se ze známých důvodů nekonala nejen tradiční Historic Rallye Vltava, ale ani celý seriál ME historických soutěžních vozů. Letos vypadá situace podstatně lépe a účastníci FIA European Historic Rally Championship už mají za sebou úvodní soutěž v Itálii.

MSR: Rally Slovakia Ring – Exhibice Grzyba na Slovakia Ringu
Mistrovství Slovenska v automobilových soutěžích 2021 odstartovalo sezonu na okruhu u Orechovej Potoni. Z vítězství se radovala polská posádka Grzegorz Grzyb a Michal Poraszisz na voze Škoda Fabia Rally2 evo.

Rozhovory

Tomáš Enge – „Dakarského ducha jsem potkal“
Tomáš Enge vyzkoušel v motoristickém sportu velké množství disciplín. Dakar přinesl další jeho premiéru a zároveň splnění snu.

Otakar Zenkl mladší přebírá štafetu od otce
Jméno Ota Zenkl je v motoristických kuloárech všeobecně známé. Ota sám byl také aktivním jezdcem a startoval na mnoha domácích i zahraničních soutěžích, občas také v závodech do vrchu. V posledních letech se jméno Otakar Zenkl do startovních listin vrací. Jde o Otakara Zenkla mladšího, třiadvacetiletého syna z motoristické rodiny Zenklových.

Jan Pilař – „Rally mě baví nejen jako soutěžáka“
Rallyovým příznivcům je Jan Pilař (narozen 30. října 1982) mnohdy známější
než pod svým oficiálním jménem jako „WRCko“.

Stanislav Kafka + Michal Velebný – Zachráněný kus závodní historie

Technika

Škoda v motorsportu (3. díl) – Škoda 180 / 200 RS
V první polovině sedmdesátých let se značka Škoda pokoušela najít způsob, jak zvýšit konkurenceschopnost svých závodních a soutěžních vozů. Výsledkem snahy mnoha zapálených lidí bylo několik zajímavých technických řešení, která se zúročila ve stavbě tří atraktivních prototypů Škoda 180 / 200 RS.

WRC

WRC: Chorvatská rally ve WRC
Turistika ve službách rally aneb Rally Croatia ve WRC.

Martijn Wydaeghe
Když v polovině ledna Thierry Neuville oznámil, že v nové sezoně již nebude pokračovat se svým dlouholetým spolujezdcem Nicolasem Gilsoulem, bylo pro mnohé možná překvapením oslovení Martijna Wydaeghea.

Autokros, Rallycross, Cross Country

World Cup Cross­‑Country Bajas
Průlet úvodními podniky seriálu baja.

Zkratka AER už má dva významy
Ve světě dálkových rally dosud AER znamenalo alternativní označení pro Africa Eco Race, závod z Evropy do senegalského Dakaru, který se jezdí od roku 2009. Nyní přibyla druhá rally se stejnou zkratkou. Její název je Algeria Eco Race.

Autokros – Rallykros CZ + WRX
Petr Bartoš: „Nic nebude víc než Nová Paka“
Radek Franc – mechanik, spotter i komisař
Eliška Pytlounová: „Autokros, nebo zpívání? Autokros“

Uvnitř týmu!
Měli jsme šanci nahlédnout do zákulisí fungování týmu Hansen Motorsport při závodě mistrovství světa v rallykrosu…

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře