Dakar v Jižní Americe se těší mimořádné popularitě u fanoušků. Díky nim se média stávají nejvyhledávanějšími obchodníky s dakarskými příběhy. Především pak televize.

Česká verze Eurosportu vysílá každý den přímý přenos od 20.15 do 20.45. Nebudou chybět rozhovory, které dělá štáb přímo na místě a telefonické spojení s účastníky. Ve 23.00 pak následuje půlhodinový sestřih toho nejlepšího z každé etapy.

Švédské studio EUROSPORTU nasadí duo Jan Tromark a Björn Waldegard!
Tromark začínal jako komentátor motoristických pořadů v roce 1980. O třináct let později dostal nabídku komentovat motoristické sporty na Eurosportu. Tromarkovou doménou se staly přenosy z rally, ale občas si „odskočil" k přenosům z formule. Před časem oslovil Björna Waldegarda s nabídkou na spolu komentování soutěží WRC. Legendární jezdec a mistr světa v rally z roku 1979 tuto nabídku přijal. Dnes se Waldegard věnuje pouze komentování přenosů z Rally Dakar, které se jako jezdec sám několikrát účastnil (2. místo v roce 1990, Peugeot 405).

Britská televize sází na Carltona Kirbyho.
V Británii asi nenajdete fanouška televizních přenosů z motosportu a cyklistiky, který by neznal Carltonův hlas. Už více než 20 let komentuje záznamy i živé přenosy z Tour de France, olympiády, Monte Carlo Rally, WRC, Race of Champions nebo 24 hodin Le Mans. Diváky rozdělil na dva tábory. Jedni jej zbožňují. Diváci na druhé straně barikády mačkají na ovladači MUTE. Strohý a přímočarý komentář podává velmi emotivně, většinou s dramatickým vyvrcholením. Jeho styl kombinuje znalost tématu s bleskovou reakcí. Díky svým schopnostem dokáže udělat z většiny přenosů sportovní událost.

Malý sestřih Kirbyho komentářů si můžete prohlédnout zde

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře