Nové číslo Rally 9 / 2014 je právě v distribuci.

Novinky MČR 2015 – Český rallysport čeká zásadní proměna
Svaz rally připravil během posledních měsíců novou koncepci závodění na českých tratích. O první komentáře k připravovaným změnám jsme požádali předsedu Tomáše Kunce a místopředsedu a současně předsedu SHV Stanislava Kafku.

Purum Rally Příbram
Rally Jeseníky
Rally Vsetín

Josef Peták – Budoucnost bez rally si nedovedu představit
Josef Peták (nar. 5. prosince 1959) zakončil svou 37. motoristickou sezonu impozantně, s Alenou Benešovou zvítězili v hodnocení "dvoukolek" na domácí Rally Příbram. Jeho závodní budoucnost je ovšem nejistá, a tak právě příbramský start byl zřejmě posledním pravidelným vystoupením v nejprestižnějším českém šampionátu.

Martin Březík – Nejrychlejší moravský pekař
Ve Zlíně a okolí zná pekařskou firmu Svoboda Březík snad každý. Jejich pečivo je pověstné svou kvalitou. Ale jen málokdo ví, že stejně kvalitní výkony podával v letošním seriálu sprintrally jeden z majitelů pekárny Martin Březík. Díky tomu se stal produkčním šampionem. Ve zlínské Králově vile se našlo ideální prostředí k rozhovoru o Martinově soutěžácké historii i současnosti.

titulka 9/2014

Olga Lounová – Rally je nejlepší škola koncentrace
Populární zpěvačka a herečka Olga Lounová se po českých tratích prohání od konce roku 2010. Postupně se propracovala přes renaulta až za volant "čtyřkolky" Mitsubishi Lancer Evo IX. Její lancer letos patřil k nedílné součásti startovního pole sprintrally, ve kterých z pěti startů vždy spatřila cílovou rampu. Zde Vám nabízíme její soutěžáckou "zpověď"…

ERC: Rally Cyprus, Rallye du Valais

Rally Legend 2014 – Woodstock na kolech
Tak pojmenoval Rally Legend hostující Jari-Matti Latvala, který v San Marinu nejen uchvacoval diváky jízdou v mistrovském VW Polu WRC, ale také zvědavě obhlížel historická Audi Quattra. Sám má totiž jedno v garáži. V San Marinu zůstává vše při starém. Tři dny mohou fanoušci očima hltat hvězdy rally a hlavně se bavit. Obliba mezinárodního svátku rally neutuchá ani mezi českými fanoušky.

Rallye de France Alsace – První asfaltový triumf Latvaly
Fin Jari-Matti Latvala se konečně dočkal prvního prvenství na asfaltu v seriálu mistrovství světa. V Německu o něj přišel kvůli havárii, nyní si už vítězství pohlídal a mírně zdramatizoval závěr šampionátu. Navíc se stal prvním Skandinávcem, jenž v posledních třiceti letech ve Francouzské rally dominoval. Na stupních vítězů ho doplnili Andreas Mikkelsen a Kris Meeke.

Mads Östberg

Sdílet

O autorovi

Komentáře