Nové číslo Rally pro zpříjemnění prázdninového odpočinku… V obsahu najdete mimo jiné rozhovor s Michalem Hrabánkem o vývoji projektu Škoda Fabia R5. Reportáže z domácíc Rally Hustopeče a Bohemia. Ze světa nabízí šesté číslo Ypres rally a Polskou rally. Zajímavé sonda do historie Marocké rally a reportáž ze závodu uzavírá letní vydání.

Agrotec Petronas rally Hustopeče

Hustopečská "desítka" pro Pecha

Rally Bohemia

Hattrick pod domácím komínem

Michal Hrabánek

Projekt Fabie R5 jde podle plánu
Tovární tým Škoda Motorsport překvapivě při Rally Bohemia nasadil prototyp s komponenty budoucího připravovaného speciálu specifikace R5. Vůz řídil finský jezdec Esapekka Lappi. O zákulisí projektu jsme si povídali se šéfem továrního týmu Michalem Hrabánkem.

Petr Hozák

"Jsem špatný divák! Potřebuji sedět v autě!"
Petr Hozák se letos vrátil k soutěžím po několikaleté pauze. A to ve velkém stylu. Se spolujezdcem Josefem Radinou předvedli fantastický výkon v Českém Krumlově i na Šumavě a pořádně zamíchali pořadím nejen ve třídě 3, ale i tom absolutním. Tím však ambice západočeské posádky zdaleka nekončí.

Petr Hozák

Pavla Fričová

Kromě rally ujíždím na sladkém
Začít aktivní kariéru v automobilových soutěžích a rovnou usednout do vozu specifikace Super 2000, to je jistě sen mnoha příznivců rally. Pavle Fričové se tento husarský kousek podařil a své první závody spojila s Karlem Mackem a jeho Toyotou Corolla Super 2000. Třiatřicetiletá spolujezdkyně navíc má ještě jeden primát v české rally. Jaký?

Pavla Fričová

Vladimír Zelinka

Vyznavač čisté stopy
Vladimír Zelinka je jistě tím, kdo nemůže bez automobilových soutěží být. V průběhu své závodní kariéry vystřídal posty mechanika, spolujezdce i jezdce. V současné době patří k nedílné součásti Subaru Czech Teamu Vojtěcha Štajfa. Nejenže se objevuje v roli "špiona", ale společně s týmem se chystají ke zdolání mexického závodu La Carrera Panamericana.

Vladimír Zelinka

Ypres Rally

"Fast Freddy" posunul rekord

Rally Poland

Sébastien Ogier triumfoval popáté v sezoně

Gr. B Rallyelegenden Saalfelden

Pod Alpami hřměly motory
Ve srovnání s Eifel Rallye Festivalem a italskými Rally Legend byla rakouská akce komornější, ale v mnohém zajímavější.

Gr. B Rallyelegenden Saalfelden

Marocká rally

Francouzské manévry + Sprint přes Maroko
Jednou ze zakládajících soutěží seriálu MS je Rallye du Maroc. Extrémně náročná severoafrická soutěž byla do světového šampionátu započítávána pouze třikrát, ale vzpomínky na kamenité cesty ve vyschlých řečištích, široké brody a úchvatnou scenérii pohoří Atlas dodnes nevybledly. 800 km dlouhá rychlostní zkouška Trans Marocaine byla největším rally dobrodružstvím minulého století.

Marocká rally

Sdílet

O autorovi

Komentáře