Redakce časopisu Rally „posílá“ do distribuce druhé letošní číslo…

Rally 2 / 14Pozvánka V. TESTOVACÍ RZ Žiželice a Valašská rally

Tomáš Kunc – Mladá krev v čele Svazu rally
Jednání Svazu rally na svém posledním loňském zasedání zvolilo nejen nový výbor, ale hlavně jejího předsedu. Bývalého dlouholetého navigátora Pavla Schovánka nakonec nahradil šternberský Tomáš Kunc. Nového "šéfa" Svazu rally jsme před začátkem domácí sezony požádali o rozhovor.

Zdenka Tamášová – Na české závody se ráda vracím
Slovenská spolujezdkyně Zdenka Tamášová (narozena 6. března 1989) na českých tratích v posledních dvou sezonách téměř zdomácněla. Vše začalo startem v Poháru ČR, posléze se objevovala ve sprintrally. Jejím vrcholem byl start na Barum Czech Rally Zlín a sezonu 2013 zakončila vítězstvím ve třídě 6 vedle Daniela Zpěváka na Partr Rally Vsetín.

Lubomír Brtníček: "Chceme se závoděním hlavně bavit"
Jihomoravský LB Trans Racing Team je jednou z největších českých stájí zabývajících se pronájmem soutěžní techniky pro nižší objemové třídy. Za tři a půl roku existence vyrostlo na okraji Vyškova kvalitní zázemí, ve kterém jsou servisovány hned čtyři týmové vozy. Přitom původní záměr zakladatele týmu Lubomíra Brtníčka byl mnohem skromnější.

Raimund Baumschlager
Jméno Raimunda Baumschlagera není nutné fanouškům v České republice dlouze představovat. V devadesátých letech pravidelně startoval na Barum rally i na rally Bohemia. Obě naše největší soutěže dokázal vyhrát. Byl továrním jezdcem týmu VW, se kterým odstartoval do několika soutěží MS. Doma v Rakousku patří bez nadsázky k legendě, vždyť letos ve svých 54 letech bojuje již o svůj dvanáctý titul.

Josef Srnský – Co na srdci, to na jazyku…
Bývalý tovární jezdec AZNP Mladá Boleslav Josef Srnský jezdil automobilové soutěže jen deset let, ale automobilovému sportu se věnuje dodnes. Trojnásobný mistr ČSSR prošlapával s kupátkem Š 110 R a prototypem Š 180 RS cestu slavné stotřicítce, ale nikdy s ní nezávodil. Na "stará kolena" si ji dnes staví doma v garáži.

Vozy socialistické éry
Moskvič v rally
Vedle značky VAZ / Lada se na mezinárodní soutěžní scéně objevila i další ruská automobilka Moskvič. Dnes už zaniklá značka se na přelomu šedesátých a sedmdesátých let mohla pochlubit velkými mezinárodními úspěchy v dálkových soutěžích. V Československu startovali tovární jezdci AZLK především na Rally Tatry v rámci PMP. Na naší domácí scéně se robustní, ale těžké vozy neprosadily. Výjimkou byl populární Josef Vodehnal.

Legend Boucles de Spa – Duval obhájil prvenství
Nadupaný Ford Escort RS druhé generace je nejlepší soutěžní zbraní v ardenských lesích. Známou pravdu potvrdil bývalý tovární jezdec Francois Duval, kterému se podruhé za sebou podařilo porazit armádu známých jezdců na vozech Porsche 911 S v čele s Gregoirem de Meviusem.

30 let MERC
Únorová Qatar Int. Rally zahájila již jednatřicátou sezonu seriálu FIA Middle East Rally Championship (MERC).

Rally Guanajuato Mexico – Double VW, první podium pro Hyundai

Andreas Mikkelsen – Letošní cíl mám splněn
Volkswagen Motorsport strávil hodně měsíců hledáním talentovaného jezdce, kterému dá šanci na další růst po boku Sébastiena Ogiera a Jari-Mattiho Latvaly. Nakonec padla volba, i na základě kvalitních výsledků ve voze Škoda Fabia Super 2000, na norského mladíka Andrease Mikkelsena (narozen 22. června 1989).

Bryan Bouffier – Čekání na příležitost
Soutěžní kariéra Bryana Bouffiera je plná zvratů a překvapení. Po letech sbírání titulů v národních šampionátech a účasti v evropských seriálech se zdálo, že dostane příležitost u továrního týmu Hyundai. Zatím však zůstalo jen u postu testovacího jezdce. Bouffier hříčkám osudu nepodlehl a blýskl se senzační stříbrnou příčkou na Rallye Monte Carlo.

Stane se Dakar další Loebovou výzvou?
Zajímavý host zavítal na začátku letošního roku k tratím jihoamerického Dakaru. Nebyl jím nikdo jiný než devítinásobný mistr světa v rally Sébastien Loeb. Stalo se tak na pozvání osobního partnera – Red Bullu.

Jan Tománek – Kamion dává větší šanci Dakar pokořit
Podruhé v kariéře podstoupil Jan Tománek dobrodružství se jménem Dakar. V roce 2011 závod s Mitsubishi Pajerem nedokončil, letos byl s tatrou úspěšnější. Cíl protnul mezi kamiony jako osmnáctý.

Sdílet

O autorovi

Komentáře