Legendární Renault Alpine A110 Berlinette slaví letos kulaté jubileum. Hold modré Alpince vzdají také pořadatelé festivalu Race Retro v Coventry.

Race Retro logo

Největší oslava historie motorsportu na starém kontinentě, Race Retro v britském Coventry, láká každoročně tisícovky fanoušků. Stjně jako v předchozích ročnících vybrali pořadatelé dvě legendární značky – celebrity show. Team Lotus připomene slávu Grand Prix, zatímco rallyové ohlédnutí do historie připadlo právě na modré kupé z francie.

Alpine A110-50: Podařené dítě slavných rodičů

Renault to myslí s alpinkou vážně. Poté, co loni představený koncept A110-50 sklidil velký ohlas, přišel s velkolepým plánem na obnovu tradice slavného modrého kupé (článek o světlé budoucnosti Alpine ZDE). Do zahájení Race Retro show v Coventry zbývají tři týdny. Následující video berte jako pozvánku na největší evropskou přehlídku historie motorsportu. Nastupuje legenda Jean Ragnotti:

 


Renault píše první kapitolu WRC

Psal se rok 1973 a WRC otevřelo novou kapitolu v dějinách rallye. Na historicky první titul mezi konstruktéry (pro jezdce byla vypsána klasifikace až v sezoně 1977) si brousili zuby Ford, Lancia či Porsche. S mrštným sporťákem od francouzského specialisty Alpine nikdo nepočítal. A110ka navzdory své konvenční podobě a základu v sériových dílech z Renaultu dokázala porazit konkurenci a zapsat se do historických tabulek jako vůbec první držitel titulu WRC.

Renaulty Alpine A110 a A310

S úspěchy 620kg vážícího Renaultu Alpine A110 jsou spojeni čtyři mušketýři – Andruet, Nicholas, Darniche a Thérier. A právě Jean-Luc Thérier mohl slavit první titul mistra světa, pokud by v již zmiňovaném roce 1973 byl mezi jezdci vypsán…

Oživit vzpomínky na "alpinku" a oslavit 40 let historického zápisu, můžete ve dnech 22. – 24. února v kryté expozici renaultu na Race Retro či přímo v akci na uzavřené trati výstaviště ve Stoneneleigh parku v Coventry.

 


Pozvánka na Race Retro 2013

Cena vstupenek (předprodej / na místě): £20 / £25 dospělí (£5 děti pátek / sobota – neděle zdarma)
Parkovné v ceně vstupenky
Otevírací doba výstaviště: 9:30 – 17:30 (pá-so), 9:30 – 16:30 (ne)

Další informace a předprodej vstupenek: www.raceretro.com

Pokud uvažujete o cestě do Coventry, napište nám do redakce. Rádi se podělíme o naše zkušennosti z předchozích ročníků a poskytneme informace ohledně cesty, ubytování apod.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře