Race Retro, show uspořádaná na oslavu historie motorsportu. Ve dnech 25. – 27. února otevře své brány na výstavišti v britském Stoneleigh Parku, Warwickshire.

Race Retro je výstava, která spojuje bohatou historii motorsportu. Závodní motocykly, stejně jako soutěžní speciály spolu s jezdci, jež kdysi tyto krasavce vodili na závodních tratích a okruzích. Phil Read, Giacomo Agostini za motorkáře, Jimmy McRae, Miki Biasion za soutěžáky plus bývalá esa z okruhů F1 Johnny Herbert, Jack Sears a Richard Attwood. Pouhý zlomek zářivých hvězd, jež obohatí program letošního Race Retro.

Pro milovníky rally bude jistě velmi zajímavý speciální program, v rámci kterého jsou pravidelně představovány soutěžácké legendy. Letos organizátoři zvolili jako téma značku Lancia a její úspěchy.

Angličané si pochopitelně nemohli nechat ujít oslavy 50. výročí ikony z Coventry, Jaguaru E-type. Modelu, který dláždil cestu dalším speciálům značky Jaguar. Vůz, který překvapil relativně nízkou cenou a šokoval silným agregátem, svým výkonem dokonale podtrhl na svou dobu provokativní vzhled britského supersportu.

Motorističtí nadšenci každého věku si mohou osahat jednotlivé exponáty a nasát vůni oktanů. Lahůdku představuje sobotní a nedělní program v přilehlém parku. Zde na takzvané Rally stage předvádí kousky jezdci velkých jmen. Blátivá kulisa, kterou známe z obrázků z Britské rally a plameny šlehající z výfuků, jsou těmi pravými ingrediencemi pro nezapomenutelný zážitek.

Race Retro nejsou jen rally speciály, formule a motorky. Své historické kouzlo zde předvádí také mini technika v podobě motokár. Svého času základní stupeň motoristické kariéry mnoha úspěšných pilotů.

Co by to bylo za výstavu, kdyby zde nebylo možné nakupovat, prodávat či směňovat nejrůznější produkty. Potkáte zde řadu sběratelů, modelářů a dalších fandů. Disponujete li stejně kvalitním sortimentem nebo dostatečnou hotovostí, můžete vybírat z nabídky náhradních dílů, příslušenství, knih, plakátů a samozřejmě sběratelsky velmi vděčných modýlků.

Máte-li zájem navštívit Race Retro osobně, pak je třeba počítat se vstupným 20 GBP na pátek a sobotu. V neděli si připlatíte dalších 15 GBP. Za předpokladu, že nakoupíte v předprodeji. Na místě sáhnete do kapsy hlouběji. Dětské vstupné na pátek a sobotu činí 5 GBP. Neděli mají junioři zdarma. Show je otevřena od 9:30 ráno do 17:30 odpoledne (pátek, sobota) a do 16:30 (neděle). Pro další informace navštivte stránky www.raceretro.com.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře