První kilometry panensky bílého Citroënu DS3 R5 stáje Gemini Clinic Rally Team proběhly na známém testovacím úseku z vyškovské rally. Svižná trať podél řepkových polí se rozezněla ušlechtilým zvukem francouzského agregátu dnes krátce po 9. hodině.

Pro Miroslava Jakeše se jedná o úplně první „ostré“ kilometry v novém voze, neboť ve Francii podle svých vlastních slov s R-pětkou neujel více než 200 metrů. Asistovat mu původně měli i francouzští hosté Daniel Elena a Sébastien Chardonnet, jejichž účast u premiéry nového vozu avizovala týmová tisková zpráva. Na testování se ale žádná z těchto person světového rallysportu neobjevila. „Kluci tu původně měli být, ale nakonec dorazí až ve čtvrtek do Českého Krumlova,“ vysvětlil Mirek Jakeš.

Francouzský speciál byl zpočátku na uskákaných českých asfaltech nesvůj a zvláště úseky s vymačkanými dírami od nákladních vozů mu dělaly problémy. S postupujícím časem však pilot i vůz získávali jistotu. „Směr máme dobrý, ale pořád máme natestováno málo. Plánujeme dnes jezdit až do večera a uvidíme. Na Krumlov to určitě ještě nebude stoprocentně podvozkově sladěné, ale ohledně brzd a po motorické stránce funguje auto perfektně,“ prozradil pilot.

Dnešní test je generálkou i pro nově sestavený tým mechaniků. A jedná se o generálku se vším všudy. Vůz trávil v servisním prostoru hodně času – ladilo se, zkoušelo, v odpolední části testování přišla na řadu například i výměna diferenciálu. Před 15. hodinou testování přerušila bouřka.

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře