Tým Gekon Racing se chystá na stavbu první české čtyřkolky Citroën DS3 R5. Jejím majitelem bude Mirek Jakeš z Gemini Rally Teamu.

Český tým Gekon Racing byl jako jediný vybrán pro odborné technické školení přímo v zázemí Citroën Racing ve Versailles. Díky nadstandardním vztahům obou společností bude mít po tři týdny český tým mechaniků k dispozici odborné vedení profesionálů pro stavbu a servis aktuální novinky na trhu – závodní čtyřkolky Citroën DS3 R5. Češi tak budou první zemí, která začne stavět tento nový vůz.

„Koncem března odjede náš tým mechaniků do sídla společnosti Citroën Racing. Čeká je zde podrobné technické školení na stavbu a servis čtyřkolky DS3 R5. Díky této jedinečné zkušenosti tak veškeré objednávky v ČR budeme moci realizovat s kompletní technickou podporou,“ komentuje situaci Tomáš Pletka, šéf týmu Gekon Racing.

První česká DS3 R5, která zde ve spolupráci s francouzskými profesionály vznikne, bude patřit Mirkovi Jakešovi z Gemini Rally Teamu. Zástupci Gemini Rally Team si také přímo do Paříže pojedou vyzkoušet velikosti špičkových sedáků dle nové homologace FIA a přímo na místě si budou moci jako první objednat náhradní díly nutné pro start na první rally. Tou by měla být začátkem května Rallye Český Krumlov.

„Jsem rád, že se vše povedlo zrealizovat a že tento špičkový vůz dodáme pro Mirka Jakeše právě my. Mirek je výborný jezdec a věřím, že spojení se značkou Citroën a jedinečnou technikou DS3 R5 mu přinese vavříny,“ dodává Tomáš Pletka.

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře