Subaru Impreza slaví 20 let. Dovedete si představit vhodnější místo k oslavám, než v Banbury, sídle společnosti Prodrive?

Více než 300 vozů Subaru Impreza dorazí na sraz v Banbury v neděli 7. října. Stane se tak u příležitosti oslav 20. výročí modelu, který umožnil zažít sílu závodního vozu v běžném provozu a stal se ikonou na rally scéně. Především díky titulu MS Richarda Burnse a spojení s hvězdami jako byli Colin McRae, Juha Kankkunen či stále aktivní Petter Solberg.

Akci organizují kluby majitelů imprez ve Velké Británii. Místo setkání nemohlo být zvoleno jinak, než v prostorách Prodrive, který patřil k nedílným součástem Subaru World Rally Teamu po téměř dvě desetiletí. Celý výtěžek z akce půjde na podporu charitativního projektu „Mission Motorsport“. Ten pomáhá prostřednictvím aktivit v motorsportu vojákům, jež utrpěli zranění během plnění vojenských misí.

Hlavní atrakcí srazu bude výstava stěžejních specifikací modelu Impreza, reprezentujících 20 let produkce tohoto vozu.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře