Paolo Faldini s Fabrizií Pons v kokpitu Tuthill Porsche RSR absolvovavoli úspěšnou premiéru v San Marinu na Rallylegend 2012

 „Nahé“ RSR ročník 1973 bez reklam odstartovalo s číslem 15. V kategorii Rally Legend Historic. Za volant usedl úspěšný obchodník Paolo Faldini, druhého člena posádky Fabrizii Ponsovou, někdejší polujezdkyni Michele Moutonové, netřeba představovat. Pro zajímavost ve stejné skupině startovala většina českých jezdců – Janota, Chrast, Šmahel a Trojan.

Paolo Faldini přivezl do San Marina zajímavý exponát. Vůz nesoucí označení RSR v raritním barevném provedení Porsche Aubergine (lilková), pochází z dílen Richarda Tuthilla.

Původně byl postaven ve specifikaci „Safari“. S touto verzí se zúčastnil Faldini se spolujezdcem Nicolasem Beechem loňské Safari Classic rally. Velmi obtížný závod posádka i přes četné potíže dokončila na 32. místě. Další Tuthillovo Porsche přivezl na zlatý stupínek Björn Waldegaard.

Poté co se vůz vrátil z Keni, prodělal kompletní přestavbu a pro start v San Marinu byl přepracován na asfaltovou verzi – European FIA Tarmac spec. A svou premiéru na pevném povrchu zvládl výtečně. V cíli patřila dvojice Faldini / Pons 15. příčka. Celkem dokončilo závod v kategorii Historic 39 vozů.

Tuthill Porsche

Malá rodinná firma s více než třicetiletou tradicí stavby vozů Porsche, Audi a VW. Podnik založil Francis Tuthill, který se mimo jiné zúčastnil v roce 1977 London-Sydney Rally s Volkswagenem Beetle (Brouk). V poslední době se firma specializuje na model Porsche 911, který připravuje zákazníků pro starty převážně na rally historických vozidel. Kromě stavby „devětsetjedenáctek“ a servisní podpory spravují Tuthillovi divizi BELOW ZERO, kde se můžou hlásit zájemci o jízdu na ledu a sněhu (více informací na www.belowzeroicedriving.com).

Richard Tuthill „Pro Paolovo Porsche to byl jistě vynikající start „kariéry“. Vypořádalo se s nástrahami počasí a dokázalo porazit mnohem silnější protivníky. Bylo pro nás velkou výzvou postavit tuto rozšířenou RSR verzi. A zvládli jsme ji se ctí. Paolo má nyní špičkový a rychlý vůz. Věřím, že obrázků s tímto Porsche z tratí rally, bude jen přibývat.“

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře