Close Menu
RALLY LIFERALLY LIFE
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) Instagram
    RALLY LIFERALLY LIFE
    • Historie

      Rallye Monte Carlo 1999 – Ledové Waterloo na první erzetě!

      14.1.2025

      Rally Australia – Zbožňovaná, trpěná i nenáviděná

      12.2.2024

      Tajemství turínských mistrů odhaleno – Kolik existovalo červených Lancií?

      19.7.2023

      Kliďas Juha Kankkunen. Černé, kulaté, Pirelli.

      5.5.2023

      Marcel Tuček: Janovická rána – Rallye Šumava 1997

      9.4.2023
    • Story

      KOMENTÁŘ: Rallylegend – už se ucho utrhlo?

      5.11.2025

      KOMENTÁŘ: Barumka 2025 – lesk i bída z pod komína – 2. DÍL

      16.10.2025

      KOMENTÁŘ: Barumka 2025 – lesk i bída z pod komína – 1. DÍL

      10.10.2025

      VIDEO: Preview RZ Kateřinice – Pržno / „Prženské paseky“

      14.8.2025

      Benzínem vonící večer v depozitu INVELT – 2. díl – Na vlně nostalgie a naděje

      10.3.2025
    • Lifestyle

      Vychází kniha o MG Metro 6R4 Group B

      7.6.2025

      Mazej za pásku, Velký bratr Tě vidí!

      23.4.2025

      Dvě knižní publikace nejen pro fanoušky Subaru

      26.9.2024

      PREVIEW – RZ Bunč – „Svatební cesta“ – Barum Czech Rally Zlín 2024

      14.8.2024

      Na Barumce vyjde kniha o historii týmu Styllex

      25.7.2024
    • For Sale

      AUKCE – Ford Escort WRC – kastle číslo „4“ po Sainzovi

      21.8.2025

      Lancia Delta HF Integrale Evoluzione „Repsol“ Gr.A

      15.7.2025

      Lancia Delta S4 Gr.B – Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?

      16.6.2025

      Tři turínské grácie Lancia Delta Integrale

      20.7.2024

      MG Metro 6R4 Group B – Machři jezdí do šichty Metrem!

      2.7.2024
    • Fotogalerie

      Rajd Cieszyńska Barbórka 2025

      26.11.2025

      Rallylegend San Marino 2025

      4.11.2025

      Polski Rajd Legend 2025

      9.10.2025

      Barum Czech Rally & Star Rally Zlín 2025

      11.9.2025

      SECTO Rally Finland 2025

      29.8.2025
    • Soutěžáky

      Audi Quattro S1 E2 „PDK“ – číslo 15 žije!

      21.5.2024

      Diamantový jednorožec míří do Plzně

      20.4.2023

      Mitsubishi Lancer EVO III „M5 MRE“ – bojovník ze země, kde se probouzí slunce

      10.8.2022

      Nissan Sunny GTi-R – odvrácená strana Slunce

      18.7.2022

      Opel Ascona 400 RA40 „Safari“ – nespoutaný Django

      29.6.2022
    • Osobnosti

      VIDEO: Pavel Valoušek jun. – vzpomínka na projekt BF Goodrich Drivers Team 2008

      31.7.2025

      Ciao, capo! Odešel Claudio Bortoletto, “velký šéf” Jolly Clubu

      13.7.2025

      Zemřel Dieter Basche, bývalý šéf Audi Sport

      29.12.2024

      Odešel krotitel francouzského lva CORRADO PROVERA

      6.11.2023

      Markku Alén zpět v Lancii Delta S4

      16.4.2023
    RALLY LIFERALLY LIFE
    NACHÁZÍTE SE/YOU ARE AT:Home»Nezařazené»Pohár: CRT na Rally Příbram 2014
    Nezařazené

    Pohár: CRT na Rally Příbram 2014

    By Redakce RL.CZ7.10.20144 Mins Read

    Rally Příbram 2014 definitivně uzavřela další sezonu MMČR a také seriálu Citroën Racing Trophy CZ 2014, který se skládal z pěti závodů. Francouzská značka Citroën ani letos nevyšla na českých tratích naprázdno…

    Miroslav Jakeš a jeho speciál Citroën DS3 R5 Gemini Clinic Rally Teamu nastupoval na start s cílem hájit druhou příčku v absolutní klasifikaci. Čtvrtý test však přinesl zlínskému týmu po Jakešově havárii velkou komplikaci. Naštěstí technika v první etapě zradila i jeho největšího konkurenta Odložilíka, a tak se o druhé příčce v MMČR 2014 rozhodovalo až v nedělní etapě. Tu dokázali Miroslav Jakeš s Jaroslavem Novákem vyhrát a to jim zaručilo jistotu stříbrné příčky.

    ⇥

    „S výsledkem jsme spokojeni. Jeli jsme do Příbrami s cílem udržet druhé místo a to se podařilo. Samozřejmě je škoda výpadku v první etapě, protože jinak jsme si mohli s Václavem Pechem rovnocenněji zazávodit. Pozitivně hodnotím i premiérovou sezonu. Od začátku jsme věděli, že porazit Vaška asi nepůjde. Postupně jsme však zrychlovali, pracovali na nastavení a doufám, že z těchto dat budeme v příští sezoně těžit," komentoval příbramský výsledek Miroslav Jakeš.

    V seriálu CRT CZ byl hlavním želízkem Egon Smékal, jenž při Rally Příbram bojoval o domácí titul v hodnocení dvoukolek (2WD) a třídy 5. Zlínský jezdec si nakonec svou rychlostí a taktickým výkonem nenechal prestižnější titul mezi vozy s jednou poháněnou nápravou vzít, rival Adam Kobliha ho předstihl jen v hodnocení třídy 5.

    ⇥

    „Jeli jsme s Monikou Hýbnerovou do Příbrami bojovat o titul a nakonec to lépe ani dopadnout nemohlo. Závod se nám podařilo dobře rozjet, zejména na Vystrkově jsme se trefili do nastavení a citroën fungoval parádně. Na rychlých vložkách sice bylo obtížné konkurenci sekundovat, ale nakonec jsme ve dvoukolkách udrželi Adama Koblihu, i díky jeho chybě, za zády. Ve druhé etapě jsme mohli s rozjetým závodem více kalkulovat a nakonec se nám vysněný titul podařilo získat.

    Titul je určitě největším úspěchem v kariéře. Samozřejmě patří rovněž Monice, celému týmu, našim partnerům a všem lidem, kteří nám v průběhu roku pomáhali. Velký dík rovněž patří lidem kolem Citroën Racing Trophy CZ, Gekonu Racing a jmenovitě Tomáši Pletkovi, promotérovi seriálu. Úspěšná sezona nyní směřuje ke koupi kitové verze DS3 MAX, kterou bychom chtěli nasadit v příští sezoně," řekl v cíli Rally Příbram Egon Smékal.

    Na startu Rally Příbram se nakonec objevil jediný vůz Citroën DS3 R1B, který pilotovala Barbora Holická. Rodačka z Prahy, kterou opět navigoval Lukáš Říha, však cíl posledního závodu CRT CZ nespatřila. Důvodem byla havárie krátce po startu RZ6.

    ⇥

    „Příbramské tratě se mi líbily a na samotný závod jsem se těšila. Taky jsme s Lukášem vstoupili do závodu v pěkném tempu a klukům před námi jsme byli blíže než na předchozích závodech. Závod jsem si díky tomu užívala, neboť i fungování auta bylo perfektní. Bohužel pak přišel osudný okamžik na RZ6 před obcí Dublovice, který ukončil naše snažení. Nepříjemné už bylo půlhodinové čekání na start zkoušky, poté se už tak studené pneumatiky ještě více ochladily po projetí velkou ´vodou´ kousek za startem. Sice jsem s tím počítala, ale následně v jedné z rychlých zatáček se u citroënu utrhl zadek. Snažili jsme se auto srovnat, ale vyletěli jsme do stráně. Auto naštěstí zůstalo na kolech, ale trefili jsme velký kámen a zastavili se až v poli. Naštěstí jsme z auta vylezli v pořádku a to je hlavní," popsala havárii Barbora Holická

    „Škoda na autě se zatím nedá moc odhadnout, ale bohužel to asi nebude jen rozbitý nárazník a uražené kolo. Hrozně mě to mrzí, moc jsem si závod užívala. Ale i toto je obrovská zkušenost a k rallysportu to bohužel patří. Moc bych chtěla poděkovat klukům ze záchranného týmu Autoklubu ČR za šetrnou pomoc s vytažením a naložením auta a všem, kteří nám pomohli nebo nás jen psychicky podpořili. A samozřejmě našemu týmu a partnerům, bez kterých by nešlo tento krásný sport provozovat. Moc si toho vážím," dodala závodnice z Prahy.

    „Rally Příbram se svou příjemnou atmosférou končící sezony ani tento rok nezklamala. Mistrovský titul ve dvoukolkách Egona Smékala je krásným završením šestého ročníku Citroën Racing Trophy CZ. Stříbro v absolutní klasifikaci Mirka Jakeše a mistrovský titul ve tř. 6 Ondry Bisahy je důkazem toho, čeho jsou schopny závodní vozy Citroën v kombinaci s kvalitní posádkou dosáhnout. Rádi bychom poděkovali posádkám, partnerům poháru i týmu, který se rally co rally podílí na vytváření zázemí Citroën, za úspěšně zvládnutou sezonu." uvedla po skončení závodu Kateřina Ptáčková, zástupkyně oficiálního promotéra CRT CZ.

    Share. Facebook Twitter Email WhatsApp
    Redakce RL.CZ

    SOUVISEJíCÍ PŘÍSPĚVKY

    Redakce RL.CZ19.5.2015

    CTM Trophy CZ 2015 v Krumlově s osmi vozy

    Redakce RL.CZ17.3.2015

    Citroën Total Michelin Trophy CZ 2015 se představuje

    Redakce RL.CZ24.11.2014

    Agrotec racing team 2014: Obhajoba titulu, nové zkušenosti i zklamání

    Leave A Reply Cancel Reply

    Nadcházející události

    Led 17
    Celý den

    Winter Rally Vizovice

    Zobrazit kalendář
    RALLYLIFE.cz

    RALLYLIFE

    Užití obsahu včetně převzetí, šíření a dalšího zpřístupňování publikovaných materiálů (článků, fotografií, videa a audio záznamů) je bez písemného souhlasu INUA s.r.o. zakázáno.
    Use of content, including receipt, distribution and access to other published material (articles, photos, videos and audio recordings) without the written consent INUA Ltd. prohibited.

    Stránky
    • Kalendář
    • Kontakt
    • O rallylife.cz
    • Ochrana osobních údajů
    • RALLYLIFE mainpage
    Facebook Instagram
    Copyright 2010-2025 (c) INUA s.r.o. | ISSN - 1804-5219 | O rallylife.cz | Autoři | Ochrana osobních údajů | Kontakt | Sitemap | Správa webu sharkdigital.cz

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.