Peugeot Sport pokračoval v ostrém testování nového speciálu Peugeot 208 T16, který zakončí startem na belgické Ypres rally v roli předjezdce.

Po několika zkouškách na šotolině začal Peugeot Sport "ladit" speciál 208 T16 i na asfaltový povrch. Tým absolvoval pětidenní test na jihu Francie, v regionu Var.

Za volantem se objevili Ir Craig Breen a zkušený Ital Paolo Andreucci.

Craig Breen: "Jezdit jako první pilot s tímto vozem na asfaltu bylo zajímavé. Ve srovnání se S2000 si hlavně musím zvyknout na efekt turba, ale jistě potenciál novému vozu nechybí."…”

 

Paolo Andreucci: “"Cítil jsem se za volantem Peugeot 208 T16 perfektně, skoro jako bych s ním jezdil už léta. Má dobrý základ, byly znát jakékoli provedené změny na nastavení. Vybraný úsek byl vhodný pro doladění tlumičů. Už se nemohu dočkat, až se s novým vozem svezu v ostrém závodě."”

Peugeot 208 T16 test červen 2013

Oba zkušení jezdci mají rozdílné jezdecké styly, což bylo příznivé pro inženýry Peugeot Sport pro různé varianty klientského nastavení.

Další zastávkou Peugeotu Sport bude evropská Ypres rally. Privilegium pilotovat nový vůz dostane Brit Kris Meeke, kterého bude navigovat Chris Patterson. Start v Belgii bude dalším krokem k finální homologaci vozu, kterou tým plánuje před koncem roku.

Sdílet

O autorovi

Komentáře