Peugeot Sport konečně v pondělí zahájil prodej svého nově postaveného speciálu – Peugeotu 208 R2.

Krátce před úvodním podnikem světového šampionátu Rallye Monte Carlo byl v sídle francouzské značky Peugeot, ve Vélizy nedaleko Paříže, předán prvnímu zájemci nový vůz Peugeot 208 R2 (přesně 7. ledna)

Manažer Peugeotu Sport Laurent Guyot formálně předal klíče nové 208 R2 členům stáje BDS Racing. Vůz se objeví na Rally Monte Carlo, pilotovat ho bude Lionel Baud. Další tři vozy 208 R2 osedlají na Monte jezdci Arnaud Monnet, Yoann Perret a Nicolas Schifano.

Celkově zájem překonal všechna očekávání. Objednávky dorazily ze 14 zemí, Peugeot Sport eviduje 56 žádostí.

Francie 32 (včetně 2 z Réunionu)
Belgie 4
Itálie 4
Dánsko 3
Estonsko 2
Lucembursko 2
Slovinsko 2
Německo 1
Finsko 1
Španělsko 1
Velká Británie 1
Irsko 1
Portugalsko 1
Švýcarsko 1

 

Peugeot Sport očekává nasazení vozu nejen v národních šampionátech, ale rovněž v podnicích evropského šampionátu. Řada vozů je objednána i pro pohár Peugeot Sport’s 208 Rally Cup, který by se měl rozběhnout v řadě zemí západní Evropy. Kromě Francie také v Belgii či Portugalsku.

Kit pro přestavbu vozu Peugeot 208 (šotolina nebo asfalt) stojí €37,500 euro (bez daně), včetně všech dokumentů a připraveného motoru. V ceně 57,500 euro (bez daně) je možné zakoupit i kompletně postavený vůz. K dispozici jsou i díly potřebné pro přestavbu z asfaltové na šotolinovou verzi.

Sdílet

O autorovi

Komentáře