Vánoce jsou časem zázraků, kdy se dokážou splnit i ta nejtajnější přání. Pokud Vám došla fantazie při vymýšlení hmotných radostí, které vám ještě chybí k pocitu úplné spokojenosti, jsme připraveni přispěchat na pomoc.


Auto se lvem ve znaku…

V nabídce společnosti Art&Revs jsme narazili na dokonale dokonalý exemplář Peugeotu 206 WRC.

Jedná se o vůz s číslem šasi C31. V zemi početí, tedy Francii, jej v roce 2001 registrovali na „plechy“ 206NLN75.

Peugeot Sport přivedl tuto dvěstěšestku na svět v asfaltové specifikaci.


Kariéra v mistrovství světa

V rámci závodního programu fabriky je v jeho rodokmenu zaznamenán pouze jeden start při ADAC Rallye Deutschland 2001 v rukou Marcuse Grönholma. Defekt a malá nedělní jezdecká chyba připravily Grönholma o pódiové umístění. Nicméně „brambora“ v cíli nebyla jistě k zahození.

Na soutěžích mistrovství světa se objevil znovu až v letech 2004 a 2005 pod hlavičkou špičkového týmu Bozian Racing. Za volantem se vystřídali Nicolas Vouilloz, Henning Solberg, Xevi Pons a Marcos Ligato.

Peugeot 206 WRC C31


Francouzské putování

Vůz byl poté odprodán do soukromých rukou a pokračoval ve svém soutěžním tažení na tratích v Norsku a především ve Francii.

V roce 2016 bylo rozhodnuto o kompletní repasi ve společnosti SMG. Jejím majitelem je bývalý okruhový jezdec, jenž na konci své aktivní soutěžní kariéry přešel k dakarským závodům – Philippe Gache. Peugeot byl zcela odstrojen, všechny díly důkladně vyčištěny, zkontrolovány a v případě potřeby vyměněny.

Po skončení náročné omlazovací kůry putoval do sbírky francouzského soukromého sběratele Christophe Vaisona. O něm je známo, že v jeho garáži najdeme hned několik originálních Peugeotů 206 WRC.

Vůz závodil už jen sporadicky a naposledy „zavrčel“ v rámci funkčního testu v červnu roku 2019. Přítomen byl i jeden z bývalých inženýrů Peugeot Sport. Stříbrný soutěžák je nabízen s velkým balíčkem náhradních dílů a dle slov majitele lze těžko v současné době najít lépe připravený exemplář dvěstěšestky. Samozřejmostí je průkaz původu FIA Gold.

Kompletní seznam startů nabízeného vozu naleznete v databázi eWRC-results.

Peugeot 206 WRC C31

Peugeot 206 WRC je ideálním začátkem k založení vaší malé soukromé zoologické zahrady. Lev byl totiž vždy označován za krále zvířat!


VIDEO: Rallye Deutschland 2001 / Marcus Grönholm – Timo Rautiainen

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře