Slovenská Rally Košice byla posledním startem spolujezdce Karla Vajíka. Dvojice Jaroslav Orsák – Karel Vajík se s Mitsubishi Lancerem Evo 9 R4 rozloučila pěknou čtvrtou příčkou absolutní klasifikace. Novým spolujezdcem „Jarina“ bude David Šmeidler.

 Zkušený spolujezdec Karel Vajík startoval s Orsákem poprvé na Rally Český Krumlov 2007. Byl to křest ohněm jak se patří, protože při své společné premiéře s Lancerem Evo 7 havarovali. Na sklonku první sezony už vyhráli Rally Vsetín.

Mezi jejich největší úspěchy bezesporu patří rallysprintový titul z roku 2009, devátá příčka z věhlasné Rallye Monte Carlo nebo bronz z letošní Jänner rally v Rakousku. Celkem spolu absolvovali přes osmdesát automobilových soutěží.

„Rozhodnutí ukončit kariéru spolujezdce ve mně uzrálo v průběhu sezony. Po šestnácti letech na horkém sedadle je čas věnovat se i jiným věcem,“ přiznává Karel Vajík.

Byly to krásné roky plné nezapomenutelných zážitků. Úspěchy střídaly neúspěchy, jak už to bývá. V Orsák Rallysportu jsem byl a zůstávám rád. Dohodli jsme se, že budu s týmem nadále spolupracovat. Hlavně chci předávat zkušenosti a vychovávat svého nástupce.“

Jaroslav Orsák se tradičně zúčastní obou závěrečných rally. Na Pražském rallysprintu usedne na sedadlo spolujezdce stejně jako loni Michal Babička, generální ředitel Orsákova věrného sponzora, firmy GPD a.s. Novinkou bude vůz Mitsubishi Lancer Evo 10 R4, zapůjčený od Tomáše Kurky.
„Chceme si vyzkoušet, jak funguje lancer poslední evoluce ve specifikaci R4,“
vysvětluje změnu techniky sedmadvacetiletý jezdec.

„Na Mikulášské rally ve Slušovicích pojedu poprvé s mým novým spolujezdcem Davidem Šmeidlerem. Úvod sezony 2012 se rychle blíží a musíme se sehrát. Do rakouské Lednové rally nastoupíme s naší „devítkou“. Další plány zatím neprozradíme.“

Sdílet

O autorovi

Komentáře